Výhra v samém závěru utkání

Po dvou porážkách jsme k dalšímu zápasu zajížděli na půdu doudlebského „béčka“. Po domácí porážce od Křivic bylo naším cílem přivést z venkovního klání nějaké body. Navíc domácí měli na svém kontě jediný bod, a tak se zároveň jednalo o souboj o poslední příčku v tabulce. O tu samozřejmě nikdo nestál a u domácích tomu odpovídala také sestava, která byla posílena o několik hráčů z prvního týmu. Nečekalo nás tedy nic jednoduchého, a proto byla velice důležitá podpora našich fanoušků, kteří přijeli do Doudleb v hojném počtu.

Diváci, kteří na zápas zavítali, rozhodně nelitovali. K vidění bylo hned sedm branek a spousta dalších zajímavých situací na obou stranách. V úplném začátku měli domácí sice více ze hry, ovšem byli jsme to my, kdo šel do vedení. A to již ve 4. minutě, kdy po individuální akci překonal brankáře Pastvu Radek Jedlička. Doudlebští zahrávali v úvodních dvaceti minutách hned několik rohových kopů a dostali se i k několika zakončením, ale Jirka Zelinka všechny jejich pokusy, které mířily mezi tři tyče, likvidoval. Postupem času jsme hru vyrovnali a začali si vytvářet brakové příležitosti. Nejprve Tomáš Falta po trestném kopu Martina Střihavky netrefil ranou z první domácí branku. Stejně tak si vedl v obrovské šanci Radek Jedlička a ruku doudlebského obránce v pokutovém území zase neviděl rozhodčí Moravec. Druhý gól tak přidal až těsně před odchodem do kabin Matěj Toman, který zužitkoval průnik Radka Jedličky a s přehledem uklidil míč do branky. Do druhé půle jsme nastupovali s cílem výsledek kontrolovat a pokud možno přidat uklidňující třetí branku branku. To se nám podařilo hned po pěti minutách hry, kdy Honza Brich zakončil nekompromisně pod břevno přihrávku z pravé strany. Tato branka náš ovšem uklidnila až moc, což se promítlo negativně na našem výkonu. Domácí hráči dokázali během půl hodinu stav zápasu vyrovnat a 85. minutě svítil na ukazateli skóre stav 3:3. Doudlebští byli blízko velkému obratu, avšak domácí útočník z velké úhlu přestřelil naši svatyni. My jsme se snažili do samého závěru strhnout utkání zpátky na naši stranu, což se nám v podařilo v 90. minutě, když po ostrém faulu domácího Rolečka, kterému doudlebští diváci ještě nepochopitelně tleskali, zahrával volný přímý kop Tomáš Mucha. Jeho nadýchaný centr do pokutového území tečoval muž zápasu Radek Jedlička mimo dosah brankáře Doudleb a naše euforie mohla vypuknout naplno.

V zápase jsme tak na poslední chvíli přeci jenom urvali vítězství a odvážíme si do Voděrad důležité tři body, které nás v tabulce posunuly do jejího středu. Do příště se však musíme vyvarovat podobných výpadků jako ve druhém poločase, kdy jsme málem ztratili velice dobře rozehrané utkání. Případná bodová ztráta by nám po vedení 3:0 v 50. minutě rozhodně nepomohla. K dalšímu zápasu pak zajíždíme opět na hostující půdu, a sice do nedalekých Přepych. Domácí sestoupili z okresního přeboru II. třídy, a tak se diváci mohou na toto derby po hodně dlouhé době. Výkop zápasu je již v 16:30 a doufáme, že opět přijede podpořit řada fanoušků, kterým patří za jejich podporu nejen v Doudlebách poděkování.