Důležité informace

Místo konáníVoděrady 102, 517 34 Voděrady, Královehradecký kraj
PřihláškaProstřednictvím tohoto formuláře
Na e-mailové adrese vrsovan@sokolvoderady.cz
Telefonicky na +420 723 063 570 (Michal Janeček)
Startovné1500 Kč – převodem na účet 189506119/0300 (IBAN: CZ5703000000000189506119, BIC: CEKOCZPP) jako variabilní symbol uveďte vaše telefonní číslo a do zpráv příjemce uveďte název týmu. Při odhlášení možnost vrácení startovného do 15. června 2024.
PrezenceZačátek turnaje 8:00–9:00 podle počtu přihlášených týmů. Prezence minimálně půl hodiny před výkopem Vašeho prvního zápasu. Rozpis zápasů budu uveřejněn ve čtvrtek 27. června 2024 na těchto webových stránkách.⁠

Ředitelství turnaje

ŘeditelMichal Janeček
Hlavní pořadatelJiří Toman
Organizační týmOndřej Podsztavek
Richard Cifra
Tomáš Mucha

Technická ustanovení

Počet hráčů4 + 1
HřištěTravnatá hřiště velikosti 42 × 21 metrů
ObuvSportovní (mimo kožených kopaček s vyměnitelnými kolíky, platí i pro brankáře)
DresyVlastní (rozlišovací návleky u pořadatelů)
MíčVlastní velikost č. 5
RozhodčíDelegovaní
PravidlaDle pravidel malé kopané s drobnými úpravami.
Střídání je hokejové (z místa určeného pro střídání).
Červená karta se rovná 2 minuty vyloučení, stop do konce utkání. Opakované vyloučení stejného hráče se rovná stop do konce turnaje. V případě postupu do nedělních bojů se přenáší trest a hráč již v neděli nesmí nastoupit.
Za hrubé porušení pravidel (např. hromadná rvačka, udeření, kopnutí či úmyslné podražení rozhodčího) je mužstvo vyloučeno z turnaje bez náhrady a jeho výsledky kontumovány.
Volný kop: bránící hráči musí být od místa rozehrání 3 metry.
Auty se kopou a bránící hráč musí být 1 metr od míče.
Hra brankáře: malou domů nesmí vzít do rukou; nemůže přehodit ani z ruky překopnout míč přes půlicí čáru (ani halfvolejem), pokud tak učiní, soupeř zahrává nepřímý volný kop z půlky hřiště; může překopnout polovinu hřiště pouze kopem ze země; pokud položí míč na zem, tak je míč ve hře.
Pokud brankář zahraje rukou mimo pokutové území, tak následuje přímý volný kop (udělení červené karty je na posouzení rozhodčího).
SoupiskyPři prezenci tým soupisku vyplní
Hráči, kterým není 15 let nemohou hrát a hráči, kteří hráli v sobotu, nemohou za jiný tým v neděli nastoupit.
V neděli je možné před začátkem osmifinálových skupin dopsat maximálně 2 nové hráče na soupisku.
Hrací doba2× 12 minut
CenyCeny pro 16 nejlepších týmů. Ohodnoceni budou i nejlepší hráč, brankář a střelec turnaje.

Systém turnaje

V sobotu vyřazovací boje v základních skupinách (aktuální informace o systému turnaje budeme přinášet na webových stránkách a Facebooku. Do nedělních finálových bojů postoupí nejlepších 16 mužstev.

V neděli 4 osmifinálové skupiny, ze kterých první 2 mužstva postupují do čtvrtfinále hrajícího se vyřazovacím způsobem.

Pořadí ve skupinách

1. počet bodů
  2. při rovnosti bodů ve skupině rozhoduje:

Mezi dvěma týmy

1. vzájemné utkání
  2. rozdíl celkového skóre
  3. větší počet nastřílených branek
  4. los

Mezi 3 a více týmy

1. tabulka ze vzájemných utkání
  2. rozdíl skóre ze vzájemných utkání
  3. větší počet nastřílených branek ze vzájemných utkání
  4. celkový rozdíl skóre
  5. celkový větší počet nastřílených branek
  6. los

Vyřazovací část

V případě nerozhodného výsledku v normální hrací době rozhodne o postupujícím penaltový rozstřel.

O 3. místě rozhoduje penaltový rozstřel.

Ve finálovém utkání v případě nerozhodného výsledku v normální hrací době se nastavuje 1× 5 minut (neplatí pravidlo o zlatém gólu), a poté případně o vítězi rozhodne penaltový rozstřel.

Penaltový rozstřel

Každé mužstvo zahrává 3 pokutové kopy ze vzdálenosti 6 metrů, poté případně každý tým po jednom kopu až do rozhodnutí (v tomto případě může zahrávat stále stejný hráč).