Důležité informace

Místo konáníVoděrady 102, 517 34 Voděrady, Královehradecký kraj
PřihláškaProstřednictvím tohoto formuláře
Na e-mailové adrese vrsovan@sokolvoderady.cz
Telefonicky na +420 723 063 570 (Michal Janeček)
Startovné1000 Kč – převodem na účet 189506119/0300 jako variabilní symbol uveďte vaše telefonní číslo a do zpráv příjemce uveďte název týmu. Při odhlášení možnost vrácení startovného do 11. 6. 2022.
PrezenceMinimálně půl hodiny před výkopem Vašeho prvního zápasu. Rozpis zápasů budu uveřejněn 22. června 2022 na těchto webových stránkách.

Technická ustanovení

Počet hráčů4 + 1
HřištěTravnatá hřiště velikosti 42× 21 metrů
ObuvSportovní (mimo kožených kopaček s vyměnitelnými kolíky, platí i pro brankáře)
DresyVlastní (rozlišovací návleky u pořadatelů)
MíčVlastní velikost č. 5
RozhodčíDelegovaní
PravidlaDle pravidel malé kopané s drobnými úpravami.
Střídání je hokejové (z místa určeného pro střídání).
Červená karta se rovná 2 minuty vyloučení, stop do konce utkání. Opakované vyloučení stejného hráče se rovná stop do konce turnaje. V případě postupu do nedělních bojů se přenáší trest a hráč již v neděli nesmí nastoupit.
Za hrubé porušení pravidel (např. hromadná rvačka, udeření, kopnutí či úmyslné podražení rozhodčího) je mužstvo vyloučeno z turnaje bez náhrady a jeho výsledky kontumovány.
Volný kop: bránící hráči musí být od místa rozehrání 3 metry.
Auty se kopou a bránící hráč musí být 1 metr od míče.
Hra brankáře: malou domů nesmí vzít do rukou; nemůže přehodit ani z ruky překopnout míč přes půlicí čáru (ani halfvolejem); může překopnout polovinu hřiště pouze kopem ze země; pokud položí míč na zem, tak je míč ve hře.
Pokud brankář zahraje rukou mimo pokutové území, tak následuje přímý volný kop (udělení červené karty je na posouzení rozhodčího).
SoupiskyPři prezenci tým soupisku vyplní
Hráči, kterým není 15 let nemohou hrát a hráči, kteří hráli v sobotu, nemohou za jiný tým v neděli nastoupit.
V neděli je možné před začátkem osmifinálových skupin dopsat maximálně 2 nové hráče na soupisku.
Hrací doba2× 12 minut
CenyCeny pro 16 nejlepších týmů. Ohodnoceni budou i nejlepší hráč, brankář a střelec turnaje.
UbytováníMožnost ubytování zdarma ve vlastních stanech přímo v areálu
StravováníBohaté občerstvení po celé dny přímo v areálu

Systém turnaje

V sobotu vyřazovací boje ve skupinách. Nejlepších 16 mužstev postoupí do nedělních finálových bojů.

V neděli 4 osmifinálové skupin, ze kterých první 2 mužstva postupují do čtvrtfinále hrajícího se vyřazovacím způsobem.

O umístění na 3.–4. místě rozhodují pokutové kopy.

Finálové utkání se hraje 2× 15 minut.

Pořadí

1. počet bodů
  2. při rovnosti bodů ve skupině rozhoduje:

Mezi dvěma týmy

1. vzájemné utkání
  2. rozdíl celkového skóre
  3. větší počet nastřílených branek
  4. los

Mezi 3 a více týmy

1. tabulka ze vzájemných utkání
  2. rozdíl skóre ze vzájemných utkání
  3. větší počet nastřílených branek ze vzájemných utkání
  4. celkový rozdíl skóre
  5. celkový větší počet nastřílených branek
  6. los

Ve vyřazovací části se v případě nerozhodného výsledku v normální hrací době nastavuje 1× 5 minut (navíc platí pravidlo zlatého gólu), nebude-li rozhodnuto, kope každé mužstvo 3 pokutové kopy ze vzdálenosti 6 metrů, případně každý tým po jednom kopu až do rozhodnutí (v tomto případě může zahrávat stále stejný hráč).