Neúspěšné derby v Přepychách

Druhý venkovní zápas v řadě jsme odehráli v Přepychách, které sestoupili před touto sezónou z okresního přeboru II. třídy. Naším cílem bylo navázat na výhru v Doudlebách a dostat se tak do první poloviny tabulky. V utkání nás však srážely individuální chyby, kterými jsme soupeři pomohli vstřelit prakticky všechny branky. Domácí si na své konto připsali tři body a v tabulce se po pěti kolech dostali o dva body před náš tým.

Úvod utkání jakoby předznamenal naše vystoupení v celém zápase. Již v 5. minutě se Přepychy dostali do vedení, když po centru z pravé strany potrestali selhání celé naší obrany, a tak jsme se sami od začátku dostali pod nepříjemný tlak. V průběhu první půle jsme sice drželi míč častěji na našich kopačkách, ovšem v útočné fázi se nám nedařilo vážně ohrozit branku domácích. Naše střelecké pokusy končily většinou mimo tři tyče přepyšské svatyně a se střelami, které mířily do branky si bez problémů poradil brankář. Nakonec jsme mohli být rádi, že odcházíme do kabin jenom s jednobrankovým mankem, když nás po ojedinělé střele zachránila tyčka. Druhý poločas se odehrával v podobném duchu jako ten první. Měli jsme míč častěji na kopačkách, ovšem bez vstřeleného gólu. V největší šanci se ocitl Radek Jedlička, který po dlouhém výkopu Jirky Zelinky byl sám před domácím brankářem, kterého pohotově přeloboval, avšak branku těsně minul. Naše útočné snažení ke kýženému gólu nevedlo, a tak deset minut před koncem potrestal další naši chybu v obraně Tomín, který se dostal k míči v našem pokutovém území a tečovanou ranou překonal Jirku Zelinku podruhé. Ani poté jsme zápas nezabalili a posílili náš útok třetím hráčem. V 85. minutě se nám podařilo snížit na rozdíl jedné branky, když po individuální akci Patrika Linharta skóroval Tomáš Poledno. Všechny síly jsme tak vrhli za vyrovnáním, na které jsme bohužel nedosáhli. Naopak domácí nás ještě jednou potrestali, když naší otevřené obrany využil svým druhý gólem Tomín a upravil tak stav zápasu na konečných 3:1 pro Přepychy.

V tabulce jsme tak se šesti body klesli na na předposlední devátou příčku. Nutno dodat, že střed tabulky je poměrně vyrovnaný a na čtvrté Přepychy ztrácíme pouhé dva body. Poskočit výš budeme chtít po domácím zápase, ve kterém přivítáme v sobotu 17. září od 16:30 fotbalisty ze Žďáru nad Orlicí. Ti aktuálně okupují šestou příčku se sedmi body, a tak v případě našeho vítězství se dostaneme před našeho soupeře, což je pro nás ta největší motivace před sobotním zápasem.