Jednobranková domácí výhra

Po dvouzápasové sérii na hřišti soupeřů nás v dalším kole okresního přeboru III. třídy čekal na domácí půdě celek Žďáru na Orlicí. Abychom se před poslední třetinou podzimní části sezóny dostali to klidného středu tabulky, potřebovali jsme v zápase naplno bodovat. Bodovat však potřebovali i hosté, čemuž odpovídal i průběh samotného utkání, ve kterém se oba týmy chtěly vyvarovat zbytečných chyb.

V první půli tak byla hra rozháraná a plná nepřesností, navíc hru ovlivnil i déšť, který se během první části přehnal nad voděradským hřištěm. Mokrého trávníku se snažil využít Tomáš Mucha, ale jeho nebezpečnou střelu ze střední vzdálenosti vyrazil gólman hostí na rohový kop. Právě z rohových kopů jsme několikrát zahrozili a v 25. minutě dokonce šli do vedení, když centr Lukáše Kovaříčka uklidil do branky hostí Daniel Toman a ujali jsme se tak vedení. To byl také jediný gól celého zápasu, i když jsme ve druhé části mohli přidat i uklidňující trefu, ovšem ani Lukáš Kovaříček ani Matěj Toman své samostatné úniky brankou nezakončili. Naštěstí jsme nemuseli těchto zahozených šancí litovat, jelikož nás v sobotu držel bezchybným výkonem brankář Jirka Zelinka. Ten působil naprosto klidným dojmem a několikrát nás podržel ve hře. Vedení 1:0 je ovšem, navíc na těžkém terénu, ošidné, a tak jsme si nemohli být třemi body do samotného konce zápasu. Naštěstí se nám podařilo poprvé v sezóně udržet čisté konto, a tak jsme mohli po závěrečném hvizdu slavit vítězství.

Po šesti zápasech máme na kontě devět bodů za tři vítezství a stejný počet proher. V tabulce nám aktuálně patří pátá příčka s pětibodovou ztrátou na první Častolovice a před námi jsou poslední tři podzimní duely, ve kterých budeme chtít naše bodové konto rozšířit. První příležitost k tomu budeme mít v neděli, kdy zajíždíme na hřiště SK Dobrého. Náš příští soupeř má aktuálně o jeden bodík méně, a tak se bude hrát o pomyslných 6 bodů.