Špatné starty do poločasů nás stály body

Po jednobrankové výhře s týmem Žďáru nad Orlici jsme se v dalším zápase představili na půdě SK Dobrého. S tímto naším tradičním soupeřem máme v posledních letech spíše zápornou bilanci, a tak bylo naším cílem navázat na poslední vzájemný zápas, ve kterém se nám podařilo zvítězit po penaltovém rozstřelu. Samotné utkání rozhodly naše nepovedené starty do obou poločasů.

Pokud by se fotbal začínal hrát od 2. minuty, dost možná bychom si z utkání přivezli do Voděrad nějaký bodový zisk. Ovšem realita je taková, že především kvůli zpackaným startům do každého poločasu, jedeme domů s prázdnou. Již v první minutě zápasu se dostali domácí do vedení, když nedorozumění v naší obraně potrestal Fryml a od samotného začátku jsme tak byli nuceni dohánět ztrátu. Prakticky ta samá situace se opakovala i po změně stran. Nepomohl ani apel trenéra před začátkem druhé půli, aby nám zase neutekl její začátek. Místo toho vedli domácí ve 46. minutě 2:0. Ačkoli měli hráči Dobrého v prvním poločase více ze hry, do vyloženějších šancí jsme se dostávali především my. V první takové selhal Patrik Linhart, který se v pokutovém území dostal k vyraženému míči a střelou z penalty překopl domácí branku. V další stoprocentní šanci se ocitl Tomáš Falta, jenž vystihl rozehrávku hráčů Dobrého a utíkal sám na domácího brankáře. Místo zakončení zkoušel ještě najít lépe postaveného Radka Jedličku, který však byl v postavení mimo hru, a tak ze slibné šance nic nebylo. Brankou neskončil ani pokus Tomáše Muchy ze střední vzdálenosti, ani několik slibně zahraných rohových kopů. Ve druhé půli jsme po nepovedeném startu nesložili zbraně a domácí zatlačili na jejich polovinu. Z našeho tlaku však pramenilo pouze snížení Radkem Jedličkou, který zblízka dorazil brankářem vyraženou střelu a dostal nás zpátky na rozdíl jediného gólu. Další pokusy, z nichž za zmínku stojí především střely Tomáše Falty nebo Honzy Bricha, však další brankou neskončily. A tak jsme ze zápasu, který prazvláštním způsobem odřídil rozhodčí Merbs, odjížděli bez bodového zisku.

I když jsme z některých výroků hlavního rozhodčího cítili křivdu, zápas jsme si prohráli, především díky špatným začátkům a zahozeným šancím, sami. V dalším zápase tak budeme muset zabrat a v domácím prostředí bodovat s mužstvem Petrovic, kterému patří aktuálně druhá příčka v tabulce. Nečeká nás tak jednoduché utkání, a proto se budeme opět spoléhat na podporu našich fanoušků.