V divokém zápase penaltové vítězství

V posledním domácím zápase podzimní části soutěže jsme ve Voděradech přivítali celek Petrovic. Hostům patřila před vzájemným zápasem druhá příčka v tabulce, a tak k nám přijeli v roli mírného favorita. Celé utkání bylo poznamenané nepřízní počasí, když po celý průběh zkrápěl trávník vytrvalý déšť. Na náročném terénu tak bylo k vidění spousta nepřesností a mokrý trávník komplikoval samotný pohyb po hrací ploše.

V prvním poločase byl k vidění opatrný fotbal s minimem šancí na obou stranách. Na těžkém terénu došlo k ohrožení branky především střelbou ze střední vzdálenosti nebo po standartních situacích. Do kabin jsme nakonec odcházeli jako spokojenější tým, když penaltu po faulu na Tomáše Muchu proměnil střelou doprostřed branky Tomáš Poledno. Branka hostí nebyla pro postavení mimo hru uznána, a tak jsme v poločasové pauze vedli nad hosty 1:0. Vstup do druhé části zápasu se nám hrubě nevydařil, když krátce po nástupu na hřiště petrovičtí dokázali stav utkání vyrovnat. Inkasovaný gól nás však nepoložil a nadále jsme se tlačili před branku soupeře ve snaze strhnout vedení na naši stranu. To se nám podařilo v 70. minutě, ve které jsme zahrávali jeden z mnoha rohových kopů. Hostující obrana odvrátila míč pouze na hranici velkého vápna, kde se k němu dostal Tomáš Mucha a střelou pod břevno vrátil vedení na naši stranu. Hostům se však o chvíli později podařilo zásluhou Rumpíka znovu vyrovnat. Ještě kratší časový interval nám stačil, abychom si vedení vzali zpátky na naši stranu. Opět jsme využili výhodu rohového kopu, který zahrával Lukáš Kovaříček a centrem našel neomylně hlavu Honzy Bricha. Ten překonal brankáře hostí potřetí a deset minut před koncem jsme tak opět tahali za delší konec provazu. Když už se zdálo, že zápas dotáhneme do vítězného konce, přišla v nastaveném čase studená sprcha. Prakticky poslední střelu Petrovic v utkání Jirka Zelinka pouze vyrazil před sebe a hostující Maršík byl u dorážky jako první a vyrovnal na konečných 3:3. O vítězství tak měly rozhodnou pokutové kopy. Naši exekutoři měli stoprocentní úspěšnost a jelikož Jirka Zelinka jednu penaltu chytil, radovali jsme se nakonec z prémiového bodu navíc, který jsme si po vývoji zápasu rozhodně zasloužili.

Před utkáním samotným bychom byli se dvěma body spokojeni, po samotném vývoji byl však pro nás konečný výsledek ztrátou jednoho bodu. Do konce podzimní části nám již zbývá pouze sehrát utkání na hřišti Křovic, kam zajíždíme v sobotu 9.10. Soupeř se v tabulce nachází pod námi, a tak budeme chtít v posledním zápase kalendářního roku získat nějaké body.