Poslední utkání podzimu skončilo bez branek

V sobotu 8. října jsme k poslednímu zápasu podzimní části okresního přeboru III. zajížděli na půdu Křovic. V sestavě nám tentokrát mimo jiných chyběl kapitán Tomáš Falta a nejlepší střelec Radek Jedlička, jejichž absence se negativně podepsala na našem výkonu. Utkání mnoho fotbalové krásy nepobralo a diváci, z nichž byla také spousta našich fanoušků, se branky za celých 90 minut nedočkali. O výsledku tak podruhé za sebou rozhodovaly penalty, ve kterých jsme tentokrát nebyli tak úspěšní jako v domácím klání z Petrovicemi.

Absence v naší sestavě byly znát především ve hře dopředu, kde nám chyběla rychlost, dravost a důraz v zakončení. Utkání samotné příliš fotbalové krásy nenabídlo a navíc přineslo spoustu nepřesností na obou stranách. Domácí byly v jinak vyrovnaném souboji nebezpečnější ve hře dopředu a v prvním poločase několikrát ohrozili naši branku. Hrdinou utkání byl z naší strany gólman Jirka Zelinka, který zneškodnil hned několik nebezpečných situací. Jenom v první půli musel řešit minimálně tři nebezpečné šance domácích. Dvakrát zneškodnil zakončení křovických z pokutového území a těsně před odchodem do kabin vytáhl střelu z volného přímého kopu na tyč. Naše útočné snažení naopak domácího brankáře příliš neprověřilo, a tak jsme museli být v poločase rádi za nerozhodný výsledek. Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Z naší strany stojí zmínku nebezpečně zahraný volný přímý kop, který se nám ovšem nepodařilo zakončit mezi tři tyče a střela Tomáše Muchy, se kterou si poradil domácí brankář. V naší brance pokračoval ve spolehlivém výkonu Jirka Zelinka, který ani ve druhé půli nepustil za svá záda ani jeden pokus domácích. Utkání tak skončilo bezbrankovou remízou a ve druhém týdnu po sobě rozhodl o výsledku penaltový rozstřel. Tentokrát jsme již tahali za kratší konec a po neúspěšných pokusech Daniela Tomana a Honzi Bricha se z vítězství nakonec radovali fotbalisté Křovic.

První polovinu sezóny jsme zakončili s 12 body na sedmém místě tabulky, kde se nacházíme pouze vinou horšího skóre, jelikož stejného bodového zisku dosáhlo i „B“ mužstvo Baníku Vamberk. V jarní části ročníku nás čeká hned pět domácích zápasů, a tak se budeme snažit poskočit tabulkou o nějakou příčku nahoru. Na páté Přepychy ztrácíme aktuálně pouhé dva body. Na čelo tabulky, které okupují celky Častolovic B a Petrovic, však naše ztráta narostla již na osm bodů. Nyní nás čeká skoro půlroční zimní pauza, po které se budeme snažit vrátit v co nejlepší formě, abychom mohli i nadále rozdávat, nejen našim fanouškům, fotbalovou radost.