Ohlédnutí za rokem 2022

Fotbalový oddíl TJ Sokol Voděrady má za sebou vydařený rok, ve kterém se naše činnost vrátila po covidových letech do normálních kolejí. Fotbalová soutěž proběhla bez jakýchkoli omezení a my jsme mohli navázat na celou řadu aktivit z minulých let. Aktuálně naše fotbalová sezóna má zimní pauzu, a tak můžeme zrekapitulovat veškerou naší činnost v roce 2022.

Jarní část fotbalové sezóny 2021/2022 se nám povedla o poznání lépe než podzimní, po které jsme strávili zimu na posledním místě tabulky. Zlepšené výkony nás posunuly do středu tabulky, a tak jsme se mohli v klidu připravovat na další ročník. Ve fotbalovém A týmu pak došlo během letní přestávky k celé řadě změn, a tak jsme do nové sezóny nastupovali hned s několika novými hráči. Po podzimní části soutěže našemu celku patří sedmá příčka, když se nám z devíti zápasů podařilo získat 12 bodů.

Náš klub se také již přes rok věnuje práci s dětmi, pro které pořádáme pravidelné tréninky vedené formou her a zaměřené na získávání fotbalových dovedností. Přes léto chodíme s dětmi na hřiště a v zimě využíváme služeb voděradské tělocvičny. Scházíme se v počtu 10-15 dětí ve věku přibližně od 4 do 6 let. V případě zájmu uvítáme v našich řadách i další děti, ať již kluky nebo holky, kteří mohou být třeba budoucností našeho klubu.

Určitě nesmíme zapomenout na Vršovan Cup, který jsme v roce 2022 uspořádali po dvouleté odmlce způsobené covidovými zákazy všeho druhu. Jednalo se již o 26. ročník tradičního turnaje v malé kopané. Ve Voděradech jsme přivítali 21 týmů, které se utkaly ve dvoudenním turnaji o putovní pohár a hodnotné ceny. Z vítězství se nakonec radoval tým Krásní na nezkrotní. Mužstvo tvořili kluci, kteří fotbalově vyrostli v nedaleké Solnici.

Ovšem fotbalové tréninky, zápasy nebo turnaje nejsou jedinou aktivitou Sokolu. Letos na jaře jsme se společně s obcí podíleli na otevření multifunkčního hřiště, které doprovázel bohatý kulturní i sportovní program. V září pak v hospodě na hřišti proběhlo každoroční posvícení, které tradičně navštěvují nejen místní, ale i lidé z blízkého okolí. V našich aktivitách budeme pokračovat i v roce 2023 a těšíme se na každého návštěvníka, který zavítá do našeho sportovního areálu. O naší činnosti vás budeme pravidelně informovat na našich stránkách.