Nestačili jsme na Vamberk

V sobotu 13. 6. jsme v dalším utkání přivítali na voděradském hřišti mužstvo z Vamberka. Soupeř k nám přijel s mixem fotbalistů A-týmu doplněným hráči „béčka“, se kterými se pravidelně utkáváme v zápasech III. třídy okresního přeboru. Nám naopak několik hráčů z různých důvodů chybělo, a tak jsme v zápase vyzkoušeli i potencionální nové akvizice.

Vamberk "B"235

Do prvního poločasu poslali hosté sestavu tvořenou především hráči prvního týmu, které doplnili možná nějací dorostenci, protože proti nám nastoupili až na pár výjimek mladí a běhaví kluci. V tu chvíli jsme věděli, že si v horkém počasí dostatečně zaběháme, a tak jsme se zbytečně nevysilovali nějakým vysokým napadáním a na soupeře jsme čekali spíše v bloku. Tato taktika nám půl hodiny vycházela a soupeře jsme do nějakých tutovek nepouštěli. Nutno dodat, že ani my jsme nebyli ve hře dopředu nějak nebezpeční. Diváci sledovali především hru mezi šestnáctkami bez větších šancí na obou stranách. V 35.minutě jsme ovšem soupeři nabídli výhodu pokutového kopu, kterou nepohrdl a hosté šli do vedení. Naše hra se začala tak trochu rozpadat a ani ne po 5 minutách si hosté stavěli míč na značku pokutového kopu znovu a prohrávali jsme 0:2. Jirka Zelinka v brance sice obě penalty vystihl, na druhou si dokonce sáhl, ovšem ani jednu střelu nedokázal vyrazit mimo branku. Do šaten jsme odcházeli s dvougólovým mankem na soupeře.

Vamberecká sestava se do druhého poločase notně obměnila a my jsme se na hřišti potkali s hráči, které již dobře známe ze vzájemných zápasů v okresním přeboru. Od začátku druhé půle se začalo hrát víc nahoru dolů a oba týmy se dostávali častěji do šancí. Nám se jako již klasicky nepovedl začátek a v 52.minutě jsme inkasovali po akci z pravé strany gól, kterým jsme prohrávali již o tři góly. Bylo nám jasné, že budeme zápas již těžko otáčet, ale chtěli jsme vsítit alespoň nějaký kontaktní gól. Střelu Kuby Korába z trestňáku však vytáhl gólman na roh a pokus Tomáše Falty v nadějné šanci zase zblokovalo obrana hostí. A tak muselo zákonitě udeřit na druhé straně. Po dalším našem faulu v pokutovém území jsme opět kapitulovali z penalty. Naše nedisciplinovanost nás v zápase srazila hodně dolů, protože vyprodukovat tři penaltové fauly v jednom utkání je trochu moc. V závěrečné dvacetiminutovce se nám podařilo přeci jen vsítit alespoň čestný úspěch, když vambereckého brankáře překonal Honza Brich. Bohužel máme stále častěji problémy také se samotnými závěry utkání, což se opět potvrdilo, když jsme inkasovali ještě jeden gól v samém závěru na konečných a nelichotivých 1:5.

Zápasy o pohár senátora Antla, které aktuálně hrajeme, nám prozatím přinesly konfrontaci vesměs s týmy hrajícími ve vyšších třídách. Podle toho možná vypadají i výsledky, ovšem v určitých pasážích zápasů jsme schopni s těmito soupeři hrát vyrovnanou partii. Budeme muset ovšem zapracovat na vyrovnanosti našich výkonů, abychom si dokázali udržet určitý standard po celých 90 minut.