Ve Voděradech k vidění 15 gólů

V sobotu 1. srpna bylo v našem sportovním areálu živo. Nejprve jsme přivítali v zápase okresního poháru mužstvo TJ Sokol Žďár nad Orlicí a poté se na našem hřišti utkaly v přípravném utkání na následující sezónu týmy FK Náchod, účastník Divize C, proti hradecké juniorce. Za slunečného počasí si fanoušci přišli na své, když ve zmíněných zápasech padlo dohromady úctyhodných 15 branek.

vs

Voděrady

3Martin Střihavka 13
13Stanislav Holoubek 3
1Jiří Zelinka Brankář
14Ondřej Brich Obránce
5Petr Šimerda 11 Záložník
6Jakub Holoubek Obránce
7Lukáš Michl Obránce
8Jan Brich Záložník
2Michal Janeček 10 Záložník
10Jakub Koráb 2 Útočník
12Radek Jedlička Obránce
15Tomáš Falta Záložník
9Matěj Hoffinger
11Martin Brich 5

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna
1. srpna 2020 13:30 Pohár OFS Rychnov nad Kněžnou 2020

Výsledky

Klub1. poločas2. poločasGóly
Voděrady404
Žďár022

V našem utkání, které začalo již ve 13:30 za tropické teploty, jsme na soupeře hrajícího okresní přebor II. třídy, nastoupili od začátku bez sebemenšího respektu. Již ve třetí minutě zápasu jsme se dostali do vedení, když nedůrazu hostující obrany využil Matěj Hoffinger, mimochodem naše letní posila, po jehož zakončení jsme šli do rychlého vedení. V první půlhodině jsme soupeře přehrávali a postupně navyšovali naše vedení, když se z dorážky nejprve trefil Radek Jedlička, aby pak po úniku zvýšil Kuba Koráb již na 3:0. Tentýž hráč pak ještě přidal hlavou po rohovém kopu čtvrtou branku a po půlhodině hry byli hosté zralí na ručník. Ne, že by se hosté k ničemu nedostali, ale pokaždé selhali v koncovce, ať již díky Jirkovi Zelinkovi v naší brance, brankové konstrukci nebo neschopnosti trefit samotné zařízení. Přestože jsme ani my své další příležitosti nevyužili, šli jsme do kabin nadmíru spokojeni, jelikož s vedením 4:0 nepočítali ani největší optimisté v našem týmu.

V posledních zápasech se vždy jako naše obrovská slabina ukázaly druhé poločasy zápasů, kde jsme si častokrát pokazili nadějně rozehrané zápasy. Naším hlavním cílem tedy bylo hlídat si náskok a nepustit soupeře ze Žďáru zpátky do zápasu. Hosté sice měli od začátku druhé půle balón více na svých kopačkách, ale pod nějaký obrovský tlak nás však nedostávali. Teprve až v 67. minutě se hráčům Žďáru podařilo střelou z dálky snížit na 1:4. V závěrečné desetiminutovce pak ještě přidal soupeř svoji druhou branku, které předcházel dost možná faul na našeho brankáře, který ovšem i přes veškeré naše protesty pískán nebyl. Druhá půlka byla z naší strany opět slabší, podařilo se nám ovšem výsledek pohlídat, i když jsme sami již neskórovali. Po vítězství 4:2 nás v dalším kole okresního poháru čeká Kostelec „B“.

FK Náchod vs FC Hradec Králové U19 4:5

Ve druhém zápase voděradského fotbalového odpoledne se nám představil divizní FK Náchod, v jehož dresu nastoupil s kapitánskou páskou voděradský rodák a odchovanec našeho klubu Marek Brich. Soupeřem jim byla hradecká juniorka, která nám představila spoustu nadějných kluků, kteří bojují o další vývoj své začínající kariéry. Po opatrné úvodní desetiminutovce, přebrali otěže zápasu hradečtí, kteří hráče Náchoda převyšovali především lepším pohybem. Do přestávky si tak vypracovali dvougólový náskok, když po prvním gólu, který padl po nešťastném zásahu náchodského obránce jako vlastní, zvýšil těsně před koncem druhé půle na 2:0 hradecký Hlaváč.

Jak špatně náchodští skončili první půli, tak špatně začali i poločas druhý, když hned po pěti minutách přidal třetí branku votroků opět Hlaváč. Hráči Náchoda se snažili s výsledkem něco udělat, a tak začali hrát vzadu více na riziko. Tato taktika sice přinesla své ovoce, když náchodští po faulu hradeckého obránce kopali pokutový kop, který proměnil Rojšl, ovšem směrem dozadu je hradečtí mladíci stále trápili rychlými protiútoky, při kterých Náchod častokrát podržel gólman Hladík. Přesto ani on nezabránil hradeckému Hlaváčovi, aby přidal další dvě branky a zvýšil již na hrozivých 5:1. Nutno dodat, že náchodským chyběla kvůli zranění tradiční stopérská dvojice a improvizace na této pozici byla na výkonu obrany znát. Mužstvo z Náchoda ovšem zápas nezabalilo a v posledních deseti minutách ještě zmáčklo hradecké mladíky a výsledek korigovalo, když se jim podařilo třikrát skórovat. Dvě branky vsítil Malý a na konečných 4:5 z pohledu Náchoda snížil těsně před konce utkání Simon. Ani strhujícím závěrem náchodští již nezabránili porážce, kterou pro hradecké mladíky vystřílel Hlaváč, který vsítil celkem 4 branky.

Diváci ve Voděradech, tak na začátek sezóny viděli spousty branek, ale také kvalitní výkony týmů, které na našem hřišti normálně nevídají. Děkujeme tedy fotbalistům Náchoda i klukům z juniorky FC Hradec Králové za jejich návštěvu a fotbalové představení. Zároveň se budeme těšit, že třeba někdy příště zase uspořádáme pro naše fanoušky podobné utkání.