Po debaklu konec v poháru

V dalším kole okresního poháru jsme na domácí půdě přivítali kostelecké béčko. Hosté, kteří měli v prvním kole volný los, k nám přijeli v roli favorita. Na hřišti jste strhla doslova gólová přestřelka, ve které jsme po celé utkání tahali za kratší konec.

Voděrady

3Martin Střihavka 13
1Jiří Zelinka Brankář
2Václav David 8 Útočník
4Ondřej Brich Obránce
5Petr Šimerda 16 Záložník
6Jakub Holoubek Obránce
8Jan Brich 2 Záložník
16Michal Janeček 5 Záložník
10Jakub Koráb Útočník
13Tomáš Poledno 3 Útočník
12Radek Jedlička Obránce
14Daniel Toman Záložník
15Tomáš Falta Záložník
11Radek Novotný 9
9Matěj Hoffinger 11

9. srpna 2020 16:00 Pohár OFS Rychnov nad Kněžnou 2020

Klub1. poločas2. poločasGóly
Kostelec "B"549

Do utkání jsme vstupovali s absencí na místě stopera. Jelikož nám chyběli i hráči, kteří na tomto postu alternují, odbyl si premiéru na této pozici kapitán Tomáš Falta. Prvních deset minut zápasu bylo opatrných z obou stran. Gólové hody odstartovali hosté, kteří se prosadili po našem laxním bránění rohového kopu, kdy se hlavou prosadil kostelecký Ježek. Na úvodní branku jsme ještě dokázali odpovědět, když za 2 minuty vyrovnával Radek Jedlička střelou zpoza vápna na 1:1. Hosté měli však více ze hry a v rozmezí od 16. do 30. minuty svou převahu korunovali, když nám vsítili v krátkém sledu hned 3 góly. Poté se nám sice podařilo snížit na 2:4, když se prosadil Kuba Koráb, ovšem hosté z Kostelce si tříbrankové vedení vzali ihned zpátky, když Jirku Zelinku v naší brance překonal Říha. Do kabin jsme tak odcházeli za nepříznivého stavu 2:5.

Do druhé půle jsme vstoupili se třemi změnami v sestavě, obraz hry se ovšem nijak zásadně nezměnil. Hosté nadále kontrolovali vývoj utkání a nás několikrát podržel gólman. Jelikož kostelečtí na začátku poločasu další gól nepřidali, přišlo na řadu známe fotbalové „nedáš dostaneš“. Nejprve v 58.minutě Kuba Koráb a hned vzápětí Radek Jedlička snížil během chvilky na rozdíl jediné branky. Euforii domácích fanoušků však vzápětí zmrazil dalekonosnou střelou Kvasnička, který parádně vrátil hostům dvougólové vedení. Touto brankou vrátil kosteleckým definitivně klid na kopačky a závěr zápasu měl favorit opět plně pod kontrolou. I po našich hrubých chybách přidal další tři góly a ukazatel skóre se tak zastavil na výsledku 9:4 pro hosty z Kostelce nad Orlicí.

Hosté vyhráli utkání okresního poháru zcela po zásluze a nám nezbývá než jim poblahopřát k postupu do dalšího kola a soustředit se na úvodní kolo okresního přeboru III. třídy. V tom přivítáme na domácím hřišti celek Dobrého, se kterým jsme vloni na podzim přetahovali o první místo v tabulce.