Na úvod domácí blamáž

V prvním kole okresního přeboru III. třídy jsme v domácím prostředí přivítali mužstvo SK Dobré. Právě s tímto soupeřem jsme se v minulé sezóně prali o první místo v tabulce a předtím, než rozjetý ročník ukončil koronavirus, jsme za hosty zaostávali o pouhý bodík. Tentokrát nás zápas nezastihl zrovna v ideálním rozpoložení.

Dobré224

Z předchozích vzájemných zápasů jsme moc dobře věděli, že si budeme muset dávat pozor především na bratry Dostálovi, kteří představují největší ofenzivní nebezpečí ze strany hostů. Hra Dobrého je založena na dlouhých nákopech právě na útočnou dvojici, která představuje hrozbu snad pro každou obranu v této soutěži. My jsme se sice chtěli v zápase prezentovat hlavně kombinační hrou, což se nám ovšem vůbec nedařilo, když jsme se plně přizpůsobili hře hostů. A tak se z fotbalového utkání stala víceméně nakopávaná, která se fanouškům nemohla líbit. Hosté navíc již v 9. minutě využili nedorozumění v naší obraně a právě Jan Dostál poslal Dobré do rychlého vedení. Vůbec první půlhodina zápasu byla z naší strany doslova zoufalá, když jsme si nedali snad jedinou kloudnou přihrávku a branku hostí jsme prakticky neohrozili. Soupeř si hrál stále to svoje a v 31. minutě zvýšil po další hrubce naší obrany na 2:0, když se před naším brankářem zjevil zcela osamocený Pohl a nabízenou šancí nepohrdl. Ke konci půle jsme si i my vytvořili nějaké příležitosti, ale Kubovi Korábovi se do zakončení přimotal Petr Šimerda a ze slibné akce nic nebylo. Následně v dobré šanci vychytal Honzu Bricha hostující gólman. Do šaten jsme tak šli s dvougólovým mankem.

V kabině k nám měl trenér důrazný proslov, udělal do druhého poločasu hned dvě změny v sestavě, ovšem na hřišti se to zpočátku moc neprojevilo. Vstup do druhé půle byl z naší strany opět tragický a po deseti minutách jsme prohrávali již 0:4. Místo abychom utkání zdramatizovali a zkusili s výsledkem ještě něco udělat, bylo v 55. minutě prakticky rozhodnuto. Zápas se pak již víceméně dohrával. Nám se bohužel nepodařilo vsítit ani čestný úspěch, ačkoli nějaké příležitosti jsme k tomu měli. Petr Šimerda ale v nadějné šanci pálil pouze do tyče a následně se ve slibné šanci ocitl střídají Vašek David, jehož ne příliš umístěnou střelu lapil brankář hostí. Ani hráči Dobrého své šance již nedokázali proměnit, a tak premiéra v novém ročníku dopadla po našem velmi špatném výkonu 0:4.

Do dalších zápasů tak máme co napravovat. Hned v následujícím kole zajíždíme v neděli 30. srpna na hřiště rezervy Solnice a nečeká nás vůbec jednoduchý zápas, jelikož hráči Solnice zvítězili v prvním kole s rychnovskou Labutí na jejím hřišti vysoko 7:1. Takže budeme muset zapracovat prakticky na všech aspektech naší hry, abychom zlepšili dojem z našeho vstupu do nové sezóny.