Dobrý první poločas s Černíkovicemi

Ke druhému zápasu poháru Miroslava Antla jsme zajížděli do nedalekých Černíkovic. Domácí mužstvo, které přezimovalo na čtvrtém místě okresního přeboru II. třídy, bylo před utkáním považováno za favorita.

Voděrady303

Samotný začátek zápasu však papírovým předpokladům vůbec neodpovídal. Po opatrné první desetiminutovce jsme zahrávali volný přímý kop ze slibné pozice, ovšem rána Kuby Korába skončila na tyči domácí brány, odražený míč pak napálil Pavel Řezníček pro změnu pouze do břevna. První poločas byla k vidění vyrovnaná partie, ve které se šance střídali na obou stranách. Naše mužstvo několikrát podržel Jirka Zelinka v brance, a tak jsme se v 25. minutě ujali vedení, když rohový kop Michala Schejbala zakončil z první mimo dosah brankáře Ondra Podsztavek. Když zhruba po deseti minutách zvýšil po dalším našem brejku Kuba Koráb na 2:0, začala být na domácích hráčích znát patrná nervozita. Do nějakých šancí se sice dostávali, ovšem zpravidla si vylámali zuby na našem gólmanovi. Krátce před koncem první půle ovšem kapituloval, když na těžkém terénu nestačil na střelu k levé tyči a domácí snížili na rozdíl jediné branky. Radost domácím nevydržela dlouho. Prakticky vzápětí totiž umístil balón do sítě Michal Schejbal, který si naběhl za obranu na dlouhý pas od Lukáše Michla. Do šaten jsme šli tedy se solidním náskokem a to nám ještě rozhodčí neuznali branku na 4:1, kterou vstřelil po spolupráci s Tomášem Faltou Kuba Koráb, ovšem pomezní rozhodčí signalizoval postavení mimo hru.

V domácí kabině bylo o přestávce pravděpodobně velké dusno. Do druhého poločasu tak udělal černíkovský trenér hned několik změn v sestavě a na výkonu to bylo znát. Nutno dodat, že jsme opět zaspali začátek druhého poločasu a prakticky z první akce jsme inkasovali kontaktní gól na 3:2. Postupem času se začala projevovat širší soupiska a lepší fyzická připravenost domácích, kteří si začali vytvářet jednu šanci za druhou. Nám se nedařilo držet balón na vlastních kopačkách a přestali jsme být ve hře dopředu nebezpeční. Zahrozil pouze Kuba Koráb, ovšem jeho střela skončila nad břevnem domácí branky. To již černíkovští fotbalisté drželi otěže utkání pevně ve svých rukách a otáčeli skóre na svou stranu. Po našem nedůrazu a individuálních chybách jsme postupně inkasovali další branky, až na výsledkové tabuli na konci zápasu svítilo nelichotivých 7:3.

Nutno dodat, že výsledek zápasu úplně neodpovídal jeho průběhu. Především v první půli jsme hráli s domácími vyrovnanou partii, hrozili z rychlých protiútoků a zaslouženě vedli 3:1. Druhá část utkání již z naší strany postrádala potřebnou kvalitu, hlavně co se fyzičky týká. Výsledek je pro nás sice krutý, může být však ponaučením do dalších zápasů.