Penaltový postup v poháru

V prvním kole okresního poháru jsme na domácím hřišti přivítali mužstvo Solnici B. Se stejným soupeřem jsme se utkali v nedávném COVID poháru, kdy jsme na jeho hřišti prohráli po vyrovnaném průběhu utkaní 1:3. Do zápasu jsme tak nastupovali s cílem oplatit hostům nedávnou porážku.

V první půli se hrála vyrovnaná partie, ve které se příležitosti střídaly na obou stranách. Hned v úvodu jsme mohli jít do vedení, ovšem Kuba Koráb se v dobré příležitosti netrefil hlavou mezi tři tyče. V útoku hostí nastoupili rychlostně velmi dobře vybavení hráči, kteří dělali naší obraně velké problémy. V zakončení však byli často nepřesní, případně si s jejich pokusy poradil Jirka Zelinka. V 25. minutě jsme se tak ujali vedení, když po dobrém napadání dvojice Jedlička, Linhart, byl prvně jmenovaný faulován v pokutovém území a následnou penaltu proměnil Tomáš Falta. Do konce první půli se již stav utkání nezměnil, a tak jsme šli do kabin s jednobrankovým vedením.

Po přestávce jsme nezačali dobře a solničtí měli v úvodu více ze hry. Stále se nám ovšem dařilo odolávat a držet těsný náskok z první půle. Když jsme se konečně trochu rozkoukali, mohli jsme sami náskok navýšit, ale Kuba Koráb ani napodruhé hlavou neuspěl. Postupem času nám začaly viditelně ubývat síly a hostující tým toho nakonec dokázal využit k vyrovnání. Po rohovém kopu se k hlavičce dostal nekrytý Štěpán a překonal našeho gólmana. Utkání tak nakonec dospělo po nerozhodném výsledku až k penaltovému rozstřelu. V něm jsme prokázali pevnější nervy, když všichni naši exekutoři pokutový kop proměnili a protože Jirka Zelinka ve čtvrté sérii vychytal střelce hostí, zvítězili jsme v penaltovém rozstřelu 5:3.

Nakonec se nám tedy podařilo oplatit alespoň částečně Solnici porážku a vyřadit ho z okresního poháru. V dalším kole přivítáme již v neděli 25. 7. od 17:00 mužstvo Doudleb nad Orlicí, které hraje pravidelně na špici okresního přeboru II. třídy. Čeká nás tak v domácím prostředí náročná konfrontace se silným soupeřem, který bude favoritem utkání.