Po třech kolech 3 body

V průběhu dovolených se nám naplno rozjela i nová fotbalová sezóna. Po vypadnutí z poháru s mužstvem Doudleb nad Orlicí, kterému jsme podlehli 1:2, nás čekal start okresního přeboru III.třídy. Vstup se nám nevydařil podle představ, když na našem bodovém kontě po úvodních třech kolech jsou pouhé 3 body za domácí výhru s týmem Petrovic. Přitom jsme dva zápasy odehráli v domácím prostředí.

V prvním zápase jsme zajížděli pro změnu na hřiště doudlebského „Béčka“, se kterým jsme se v loňské sezóně kvůli Covidové situaci neutkali. Nástup do utkání se nám hrubě nepovedl, a tak jsme prvních 20 minut byli horším týmem. Domácí toho dokázali využít již v desáté minutě, když se po rohovém kopu ujali vedení. My jsme postupem času hru vyrovnali a ve druhém poločase byli lepším týmem, srážela nás ovšem střelecká nemohoucnost, když se nám nepodařilo několik slibných šancí, závarů a střel ze střední vzdálenosti proměnit. Největší tutovku nedal v závěrečném tlaku Ondra Podsztavek, který v 90.minutě trefil pouze domácího gólmana. V zápase, kterému by slušela spíše remíza, jsme tak vyšli bodově naprázdno.

Ve druhém kole jsme pak na domácí půdě přivítali celek Petrovic. Do souboje jsme vstupovali s cílem napravit zaváhání z prvního zápasu a připsat si první body v sezóně. V utkání jsme měli herní převahu a spousty šancí, které nám nakonec přinesly výhru 3:1, když se postupně trefili Kuba Koráb, Radek Jedlička a z penalty také kapitán Tomáš Falta. Spokojenost panoval především ze zisku tří bodů, protože v koncovce jsme ještě několikrát selhali a ušetřili hosty od ještě většího přídělu.

Další kolo jsme se opět představili na domácí půdě, kde jsme přivítali mužstvo Dobrého. První poločas nebyl z naší strany povedený, když se nám nedařilo především v přechodové fázi. Poté, co jsme přežili několik šancí hostí, jsme však nakonec mohli jít sami do vedení, když se v tutovce objevil Radek Jedlička, kterého však vychytal hostující gólman, a tak skončila první půle bezbrankovou remízou. Do druhé části vstoupili lépe hosté, které táhli tradičně bratři Dostálové. Po jejich brankách jsme záhy prohrávali o dva góly. Zápas jsme však nezabalili a podařilo se nám rychle díky brankám Lukáše Michla a Tomáše Falty, které dělili pouhé dvě minuty, vyrovnat. V závěru utkání jsme mohli skóre několikrát převrátit na naši stranu, což se nám ovšem nepodařilo, a tak platilo otřepané nedáš dostaneš, když hosté proměnili jeden ze svých protiútoků a strhli vítězství na svou stranu.

Po třech zápasech tak máme na kontě pouhé tři body, ačkoli průběh jednotlivých utkání by nasvědčoval většímu bodovému zisku. Sráží nás ovšem nepřesná koncovka, když se dokážeme do šancí dostávat, ale nedaří se nám je proměnit. V dalším utkání s Labutí tak musíme zabrat a přivést ze Slatiny nad Zdobnicí, kde fotbalisté Labutě hrají svá domácí utkání, pokud možno nějaké body do Voděrad.