S Labutí po špatném výkonu bez bodu

Po nevýrazném začátku sezóny jsme zajížděli do Slatiny nad Zdobnicí, kde jsme se utkali s fotbalisti Labutě Rychnov nad Kněžnou. Do utkání jsme vstupovali s cílem rozmnožit náš bodový zisk. Domácí Labuť měla ovšem před zápasem na svém bodovém kontě nulu, a tak i domácí chtěli zapsat do tabulky nějaký ten bodík.

Začátek zápasu, vlastně celí první poločas, probíhal zcela v naší režii. Územní převahu a celou spoustu standartních situací jsme však dokázali přetavit pouze v jednu branku. Tu vsítil po rohovém kopu Kuby Korába hlavou Tomáš Poledno. Jinak další šance zůstaly nevyužity, za zmínku stojí především střela Patrika Linharta do tyče, které předcházela pohledná kombinace ve středu hřiště. Po hříchu jsme podobných akcí moc nepředvedli, a tak udeřili ještě před koncem první půle domácí. Nejprve si ještě Jirka Zelinka v bráně poradil s trestným kopem domácích, ovšem ve 45.minutě již po další standartní situaci kapituloval, když ho hlavou překonal Tomáš Mondík. Místo vedení, které mohlo být i výraznější, jsme tak do kabin šli za nerozhodného stavu 1:1.

Do druhé půle jsme však vstoupili ve velkém stylu, když jsme se praktiky ihned po nástupu na hřiště ujali vedení 2:1, když Tomáš Falta tváří v tvář domácímu brankáři nezaváhal a poslal nás opět do vedení. To ovšem byl pro nás asi poslední pozitivní okamžik v zápase. Vzápětí totiž domácí po další standartní situaci vyrovnali na 2:2. My jsme se naopak nebyli schopni prosadit kombinační hrou a naše nakopávané balóny v pohodě odvracela obrana Labutě. Domácí navíc dokázali využít veškerých okének v naší obraně. Nejprve v 60.minutě životní trefou překonal našeho brankáře Kočnar a pět minut koncem při našem pokusu o závěrečný tlak přidal svůj druhý gól Tomáš Mondík. Závěr zápasu byl z naší strany jedna velká křeč, když jsme se ani nedostali k nějakému vážnějšímu ohrožení branky Labutě.

Ze Slatiny jsme tak po slabém výkonu, především ve druhé půli, odjížděli s prohrou 2:4. Na kontě tak máme po čtyřech zápasech pouhé 3 body. Budeme tak muset zlepšit především tréninkovou morálku, jinak nám reálně začínají hrozit boje o samotnou záchranu. V dalším kole navíc přivítáme na domácím hřišti celek Týniště nad Orlicí „B“, který ještě nepoznal hořkost porážky, a s deseti body okupuje druhou příčku tabulky.