Kanonáda proti Týništi

Po špatném výkonu s Labutí jsme si chtěli napravit reputaci v domácím souboji s rezervním týmem Týniště nad Orlicí. Soupeř však v dosavadním průběhu sezóny ještě neprohrál, a tak nás nečekal jednoduchý zápas. Role outsidera nás ovšem vybičovala k zodpovědnému a hlavně kolektivnímu výkonu, díky kterému jsme hostům připravili první porážku v sezóně.

Začátek zápasu byl z naší strany opatrný, jelikož další případná prohra by nás dostala před druhou půlkou podzimu pod nepříjemný tlak. Tři body po 5 zápasech by znamenaly prakticky boj o záchranu. Hosté měli ze začátku sice mírnou územní převahu, ovšem do nějaké vyložené šance se nedostali. Udeřit jsme tak mohli my, ale Radek Jedlička v dobré příležitosti pálil těsně vedle pravé tyče. Ve 22.minutě se již tentýž hráč nemýlil a po krásné kombinaci po ose Řezníček – Toman – Linhart nás poslal do vedení. O chvíli později mohl Tomáš Falta přidat další branku, s jeho zakončením si však brankář hostí poradil. A tak konec prvního poločasu patřil fotbalistům Týniště nad Orlicí, kterým se podařilo skóre otočit. Obě branky vstřelil Viktor Janda, který nejprve zakončil kombinaci hostí po pravé straně a v 38. minutě zakroutil rohový kop takovým způsobem, že balón skončil podruhé v naší síti. Do kabin jsme tak nakonec odcházeli za nepříznivého stavu 1:2.

Druhou půli začal lépe opět náš soupeř, který si v úvodu vypracoval slibné příležitosti, ovšem i za pomoci tyče se nám je podařilo přečkat bez inkasovaného gólu. V 55. minutě pak dlouhý nákop Ondry Podsztavka do pokutového území podběhl brankář hostí a pro Tomáše Faltu již nebyl problém poslat míč do odkryté branky a vyrovnat na 2:2. Po dalších pěti minutách otočil skóre na naši stranu střelou pod břevno Kuba Koráb. V tu chvíli jsme plně převzali otěže zápasu a pokračovali v rozebírání obrany hostí. Kuba Koráb, Tomáš Falta a Radek Jedlička přidali každý ještě po jedné brance a v 73.minutě jsme již vedli 6:2, když se hra hostující obrany sesypala jak domeček z karet. Se čtyřbrankovým vedením v zádech jsme se soustředili na poklidné dohrání zápasu. Hosté se sice pokoušeli s vývojem utkání ještě něco udělat, ovšem nedařilo se jim propracovat do nějakých vyložených šancí. Jednu takovou jsme jim po chybě obrany nabídli sami, ale Jirka Zelinka samostatný únik hostí zneškodnil. V samém závěru utkání pak náš gólman ještě zlikvidoval pokutový kop, a tak jsme po tenisové výhře 6:2 mohli slavit zisk tří bodů.

Po nevýrazném začátku sezóny se nám tak podařilo zaslouženě obrat o všechny body jednoho z favoritů soutěže. K dalšímu utkání pak zajíždíme do Žďáru nad Orlicí, kde nás čeká v sobotu 11.9. od 16:30 souboj s aktuálně čtvrtým týmem tabulky, na kterého se můžeme v případě výhry bodově dotáhnout.