Opět ztráta na půdě soupeře

Po překvapivě vysoké domácí výhře nad Týništěm „B“ jsme v dalším kole okresního přeboru III. třídy zajížděli na půdu Žďáru nad Orlicí. V utkání nám chybělo z nejrůznějších důvodů hned šest hráčů, a tak musel trenér Michal Řehák při skládání základní sestavy značně improvizovat. Především absence ve středu zálohy se na našem výkonu negativně projevila.

Samotný nástup do zápasu byl z naší strany doslova katastrofální. Hned v první minutě zahrál po dlouhém autovém vhazování domácích rukou ve vápně Pavel Řezníček a fotbalisté Žďáru kopali pokutový kop, který Kolář s přehledem proměnil. Aby toho nebylo málo, tak o tři minuty později se opět po domácím autu míč vykutálel před vápno a tečovaná střela zapadla přesně k pravé tyči naší branky. Ani jsme se tak na hřišti nestačili rozkoukat a už jsme prohrávali 0:2. Soupeř se od této chvíle neměl potřebu nikam hrnout, a tak vyčkával na své polovině a hrozil z rychlých brejků. Po jednom takovém nás od další pohromy zachránilo břevno. Z naší strany to bylo směrem dopředu v první půli velké trápení. Snažili jsme se sice tvořit hru, ovšem do nějakých vyložených příležitostí jsme nedokázali propracovat.

Ve druhém poločase jsme chtěli zápas ještě zdramatizovat a přidat co nejrychleji kontaktní branku. V koncovce nás však srážela nepřesnost a nedůraz. Zkazili jsme spoustu jednoduchých nahrávek a většina centrů končila za brankou domácích. Takže namísto vstřelení branky jsme po rohovém kopu inkasovali potřetí, když se na zadní tyči prosadil domácí Husák. V 72.minutě pak přidal další gól Kolář a o výsledku utkaní bylo prakticky rozhodnuto. V závěru zápasu se již hrál fotbal nahoru dolu a skóre utkání se mohlo ještě několikrát změnit. Sami jsme měli minimálně dvě vyložené příležitosti, ovšem ani Radek Jedlička, který trefil tyč, ani Vašek David síť domácí brány nerozvlnili. Čestného úspěchu jsme se tak dočkali až v poslední minutě, kdy se do střelecké listiny zapsal Radek Novotný. Tato branka však již nemohla nic změnit na naší další porážce.

Na hřištích soupeřů jsme tak v dosavadních třech případech nezískali ani bod. Budeme tak muset zabrat na domácí půdě, kde v sobotu 18.9. přivítáme od 16:00 Křivice. V tabulce nám patří se šesti body nelichotivá osmá příčka, která neodpovídá našim předsezóním ambicím. Musíme tak doufat, že v závěrečných třech zápasech urveme nějaké body, které by nás posunuly alespoň do středu tabulky.