Na úvod prohra v Solnici

K prvnímu utkání po nekonečně dlouhé pauze jsme zajížděli v neděli 30. května do Solnice, kde jsme se utkali s místním „Béčkem“. Za ideálního fotbalového počasí a na výborně připraveném hřišti jsme hráli s domácími vyrovnaný zápas, ve kterém jsme měli místy i více ze hry. Doplatili jsme ovšem na nekvalitu v koncovce a špatný závěr utkání, ve kterém jsme inkasovali dvě branky. Takže jsme nakonec odjížděli zklamáni především z konečného výsledku.

Voděrady

1Jiří Zelinka Brankář
3Ondřej Brich Obránce
4Pavel Řezníček Obránce
5Petr Šimerda Záložník
6Jakub Holoubek Obránce
7Lukáš Michl Obránce
8Jan Brich Záložník
10Jakub Koráb Útočník
12Tomáš Poledno Útočník
13Radek Jedlička Obránce
14Daniel Toman Záložník
15Tomáš Falta Záložník
16Ondřej Podsztavek Záložník
21Radek Novotný Záložník
Patrik Linhart

30. května 2021 14:30 Turnaj COVID 2021

Klub1. poločas2. poločasGóly
Solnice "B"123

Vstup do zápasu nebyl z naší strany ideální a v úvodní 15-ti minutovce jsme byli spíše horším týmem, když jsme domácí pustili do několika nebezpečných situací. Po jedné takové poslal Radek Schod technickou střelou solnické do vedení. Další pokusy se již neujaly, a tak jsme postupem času začali přebírat iniciativu na naši stranu. Stále častěji jsme drželi míč na našich kopačkách a kombinační hrou se dostávali do nebezpečných situací. Dlouho jsme se však trápili v koncovce, ve které jsme si buď překáželi nebo byli nepřesní. Smůlu protrhl až Tomáš Poledno, který se po krásné akci po levé straně dostal až před domácího brankáře, kterého neomylně prostřelil a vyrovnal tak stav utkání. Do přestávky se nic nezměnilo, a tak skóre v poločase bylo zaslouženě vyrovnané 1:1.

Do druhé půle zamíchal trenér, i díky možnosti střídat hokejově, se sestavou, když některé hráče vyzkoušel na jiných postech, než je obvyklé. Začátek druhého poločasu pak byl z naší strany nejpovedenější části zápasu, když jsme hned několikrát mohli jít do vedení a domácím jsme svým fotbalem dělali velké problémy. Dokonce dvakrát šel sám na bránu Petr Šimerda, ovšem v prvním případě ho vychytal domácí brankář a podruhé si dal míč daleko od nohy a k zakončení se nedostal. V bráně neskončil ani pohotový pokus Kuby Korába, ani střely Dana Tomana se střední vzdálenosti, ani trestný kop Ondry Podsztavka. Po našich neproměněných příležitostech se solničtí vrátili trochu do zápasu, i když si žádnou vyloženou šanci nevypracovali. Utkání pomalu spělo do penaltového rozhodnutí, když nám pět minut před koncem utekl Hovorka a překonal Jirku Zelinku v naší brance. Při našem pokusu o závěrečný tlak jsme dostali z rychlého protiútoku ještě jednu branku a ze Solnice tak nakonec odjíždíme s trochu krutou porážkou 3:1.

Prohru z prvního zápasu budeme chtít napravit hned v sobotu 5. června, kdy se ve Voděradech střetneme s mužstvem Olešnice v Orlických horách a měli bychom být favoritem utkání. Výkop je naplánován na 17-tou hodinu a budeme se těšit, poprvé od 3. října 2020, na fotbalové odpoledne ve Voděradech.