Amatérský fotbal se probouzí k životu!

Na podzim minulého roku, přesně 10. října, jsme odehráli na hřišti rychnovské Labutě předposlední zápas podzimní části sezóny. Na závěrečné domácí utkání s „Béčkem“ Doudleb již nedošlo, neboť zbytek sezóny byl kvůli koronavirorvé pandemii nejprve odkládán, až byl nakonec definitivně zrušen. Až teprve nyní, po více než sedmi měsíční pauze, se dění v amatérském fotbale začíná opět probouzet k životu. Okresní fotbalový svaz pořádá v měsíci červnu pro zájemce z řad okresních týmů COVID turnaj, do kterého jsme se přihlásili.

V turnaji se postupně utkáme se Solnicí „B“, Olešnicí v Orlických horách a Vamberkem „B“. K prvnímu utkání zajíždíme v neděli 30.5. do Solnice, kde nás čeká od 14:30 první zápas po dlouhých 231 dnech, ve kterých nám bylo kolektivní sportování zakázáno. Aktuálně již po uvolnění některých opatření trénujeme a připravujeme se na první zápas po nekonečně dlouhé přestávce.

Rezervní mužstvo Solnice je naším soupeřem v okresním přeboru III. třídy. Ve druhém kole podzimní části jsme na jejím hřišti utrpěli porážku 0:3, a tak budeme mít soupeři co vracet. Bude zajímavé sledovat, jak se dlouhá pauza bez fotbalu na nás i na našem soupeři projeví. Zápasy budou sloužit především jako příprava na další sezónu, která se nám již kvapem blíží. Takže pokud ještě nemáte plán na nedělní odpoledne, budeme rádi, když nás přijedete do Solnice osobně podpořit.