Domácí kanonáda proti Olešnici

Ve druhém utkání COVID turnaje jsme doma přivítali papírově nejslabšího účastníka z Olešnice v Orlických horách. Se vším respektem k soupeři, který hraje okresní přebor IV. třídy, byl pro nás jiný výsledek než vítězství zklamáním. Do zápasu jsme šli v kompletním složení a za slunečného počasí jsme chtěli naše fanoušky po tak dlouhé době odměnit kvalitním fotbalem.

Nástup byl plně v naší režii a v 6. minutě jsme již po brankách Petra Šimerdy a Tomáše Falty vedli 2:0. Po raketovém úvodu se náš brankostroj sice trochu zadrhl, nicméně jsme soupeře i nadále drželi pod tlakem na jeho polovině. Chyběla nám ovšem větší kvalita na poslední třetině hřiště a s tím spojené přesnější zakončení. Nemohoucnost protrhl až ve 28. minutě Kuba Koráb, který po několika našich spálených šancích, konečně překonal brankáře a zvýšil na 3:0. Hosté se v první půli dostali do své největší příležitosti, když nás po chybě obrany musel od inkasované branky zachránit Jirka Zelinka, který si jinak užil pohodový zápas. Jelikož ani naše další šance v síti neskončily, odcházela obě mužstva do kabin za stavu 3:0.

Nástup do druhé půle nebyl z naší strany zrovna povedený. Hra byla plná nepřesností a fotbal neměl patřičnou úroveň. Vše protrhl v 63. minutě Lukáš Michl, který po rohovém kopu střelou z první překonal hostujícího brankáře a odstartoval gólově bohatou poslední půlhodinu. Rychle za sebou jsme přidali další dva góly a za stavu 6:0 byli olešničtí zralí na ručník. Nám se naopak dařilo hosty nadále mačkat a přidávat další branky. Celkem třikrát se trefil kapitán Tomáš Falta, další góly přidali Ondra Podstavek, Radek Novotný, Kuba Koráb a jednu branka byla nakonec vyhodnocena jako vlastní. A to ještě spousta dalších šancí zůstala nevyužita, a tak se skóre samotného utkání zastavilo až na stavu 10:0. Zápas tak skončil naším jednoznačným vítězstvím, po kterém bychom ovšem měli zůstat pevně nohama na zemi a soustředit se na další souboje.

Již v neděli 13. června totiž zajíždíme na hřiště Vamberka, kde se od 17:00 utkáme s místním „B“ týmem. S tímto soupeřem máme bohaté zkušenosti ze zápasů okresního přeboru III. třídy. Náš soupeř prozatím porazil tým Olešnice v Orlických horách 7:3 a následně utrpěl porážku od Solnice „B“ 2:6. A tak bude náš vzájemný souboj, při předpokládaném vítězství Solnice nad Olešnicí, bitvou o druhé místo v tabulce COVID turnaje, kterou budeme chtít zvládnout a zvítězit.