Divoká remíza na závěr

K poslednímu utkání COVID turnaje jsme zajížděli do Vamberka. Na skvěle upraveném hřišti se hrála otevřená partie, ve které se v šancích střídala obě mužstva. V zápase jsme se museli obejít bez tří hráčů, kteří by s největší pravděpodobností patřili do základní sestavy, a tak se muselo na některých postech improvizovat. Vyzkoušeli jsme tak některé hráče na netradičních místech v sestavě.

Na začátku jsme zůstali myšlenkami ještě v kabině, a tak domácí byli v prvních deseti minutách nebezpečnějším týmem. Hned v 9. minutě šli také do vedení, když se naší obranou prosmýkl rychlý Bek a poslal vamberecké do vedení. Tento gól jakoby nás probral z letargie a stále častěji jsme se začali prosazovat i směrem k soupeřově brance. Za větší aktivitu jsme byli odměněni, když Radek Jedlička utekl obraně domácích a vyrovnal na 1:1. Nadále se hrál otevřený zápas, ve kterém se šance střídaly na jedné i druhé straně. Nás několikrát podržel Jirka Zelinka, za zmínku stojí především jeho zákrok po volném přímém kopu domácích, kdy povedenou střelu Hamerského bravurně vytáhl na rohový kop. My jsme se jako již tradičně trápili na poslední třetině hřiště, a tak se do kabin šlo za nerozhodného stavu.

Po přestávce se obraz hry moc nezměnil, a tak diváci sledovali fotbal s řadou brankových příležitostí. Prvních 20 minut druhé části měli více ze hry domácí, kteří nejprve po nedorozumění v naší obraně a poté, co se nám nepodařilo vamberecké chytit do ofsajdové pasti, šli do dvoubrankového vedení. Naši největší příležitost neproměnil v tu chvíli Radek Jedlička, který tváří v tvář domácímu gólmanovi trefil pouze tyč. Zhruba 20 minut před koncem proházel trenér sestavu, když posunul Ondru Podsztavka ze stopera do středu zálohy. A právě ve středu hřiště jsme začali domácí přehrávat a dostávat se stále častěji do koncovky. V 80. minutě byl náš tlak konečně zužitkován a Honza Brich snížil střelou podél vyběhnuvšího brankáře na rozdíl jedné branky. Za pouhé tři minuty bylo již vyrovnáno, když jednu z dalších příležitostí proměnil kapitán Tomáš Falta. V závěru zápasu nechybělo mnoho, abychom strhli vítězství na naši stranu. Dvakrát jsme v poslední pětiminutovce mohli rozhodnout, ale ani v jednom ze závarů před domácí brankou se nám nepodařilo dostat míč do sítě. Zápas tedy nakonec skončil po dramatickém průběhu divokou remízou 3:3.

V celkovém pořadí COVID turnaje jsme nakonec obsadili díky lepšímu skóre druhou příčku. Můžeme tak litovat promarněné šance v zápase v Solnice, kde jsme určitě mohli nějaké body získat. V sobotu 19. června k nám zavítají k přátelskému utkaní, které má výkop v 15:30, fotbalisté Přepych „B“. Poté se již po krátké pauze začneme připravovat na novou sezónu.