Vydřené tři body z Vamberka

Po domácí porážce od fotbalistů Křovic byl naším dalším soupeřem „B“ tým Vamberka. V utkání nám chybělo z různých důvodů hned několik hráčů, a tak jsme do zápasu nastoupili ve značně okleštěné sestavě. V základu se poprvé po dlouhé době představil Vojta Hanousek, který obnovil po nějakém čase svoji hráčskou kariéru. Favoritem byli z výše uvedených důvodů sice domácí fotbalisté, ovšem i tak jsme chtěli zabojovat o co nejlepší výsledek.

Začátek byl z naší strany slušný, když se nám dařilo nepouštět vamberecké prakticky do žádných příležitostí. Sami jsme naopak hrozili ze standartních situací. Po jedné takové se dostal k hlavičce Radek Plachetka, ovšem jeho pokus se do branky domácích nevešel. Ve 25.minutě jsme se však zaslouženě dostali do vedení, když Klofandu v domácí brance překonal střelou za hranicí velkého vápna Radek Jedlička. Vedení se nám podařilo po zbytek první půle uhájit, a tak jsme šli do kabin s jednobrankovým náskokem. Druhý poločas se nesl ve znamení vambereckého dobývání naší branky. V té ovšem stál jistý Jirka Zelinka, který i za pomoci obrany držel stále čisté konto. Jak tlak domácích sílil, dostávali jsme se i my do slibných příležitostí. Za zmínku stojí především zakončení Tomáše Falty těsně nad branku a střela Kuby Korába, kterou vytlačil domácí brankář na rohový kop. Nám pomohlo v závěrečné fázi utkání i trocha štěstí, když domácí fotbalisté orazítkovali po rohovém kopu břevno. A v samém závěru nás ještě zachránila pravá tyč. Více toho naše obrana vambereckým nedovolila, a tak jsme po zodpovědném a bojovném výkonu připsali velice důležité 3 body do tabulky.

Radost z vítězství nám ovšem kalí fakt, že jsme v utkání přišli vinou zranění hned o tři hráče. Marodka se nám od začátku jara značně rozrostla, a tak máme aktuálně mimo hru hned šestici hráčů, z nichž někteří nám budou chybět do konce sezóny. Navíc nás v tomto týdnu čeká ve středu 10.5. dohrávka zápasu s mužstvem Dobrého a hned v sobotu k nám zavítají druhé Častolovice. Čekají nás tedy hned dva těžké zápasy během několika dní. Musíme doufat, že nás v nich nepotká nějaké další zranění, abychom měli dostatek hráčů do závěrečné fáze sezóny.