Stíhací jízda stačila pouze na bod

Netradičně ve středu 10. května jsme se utkali v domácí dohrávce s mužstvem SK Dobré. V zápase nám kvůli zranění chybělo hned osm hráčů, a tak byli povoláni i legendy voděradské kopané Jarda Mrázek a Martin Brich. Do branky se poprvé postavil Tomáš Jelen, který nahradil absentujícího Jirku Zelinku. Ani v tento nezvyklý termín jsme nebyli ochuzeni o tradiční podporu našich fanoušků, kteří nás neúnavně povzbuzovali po celé utkání

Kdo na tento náš zápas zavítal, tak rozhodně nelitoval. K vidění bylo hned osm gólů, několik zvratů a naše spanilá jízda za vyrovnání ve druhém poločase. Ten první byl z naší strany o poznání horší, i když jsme šli hned v 9. minutě do vedení, když centr Ondry Bricha uklidil do hostující branky Tomáš Mucha. To se ještě ve dvou slibných příležitostech objevil Pavel Řezníček, ovšem ani jeden jeho pokus neskončil za zády hostujícího brankáře. Náš soupeř hrozil především díky bratrům Dostálovým, kteří se svou rychlostí dostávali do nebezpečných situací. Z jedné takové se hostům podařilo ve 21.minutě vyrovnat na 1:1. Tato branka nás evidentně zaskočila a do konce první půle jsme úplně vyklidili pole. Hráčům Dobrého naopak vycházelo vše na co sáhli a během následující čtvrthodinky nám nasázeli další tři góly. Některé i za pomoci trochy štěstí, když pokus Poula tečoval nešťastně do protipohybu našeho brankáře Radek Jedlička. Při některých se zase projevila nedůslednost v naší obranné činnosti, a tak jsme do kabin šli za nepříznivého stavu 1:4.

Do druhé části zápasu jsme chtěli vstoupit s čistou hlavou a pokusit se utkání ještě alespoň zdramatizovat, což se nám především díky zlepšenému výkonu dařilo. Ne že by si hosté nevypracovali žádné střelecké příležitosti, ovšem k výbornému výkonu se po přestávce rozchytal Tomáš Jelen, který nás několikrát podržel. Postupem času sílil náš tlak a začali jsme svého soupeře svírat před jeho pokutovým území. Půl hodiny před koncem se nám podařilo díky Radkovi Jedličkovi vsítit kontaktní branku, po které jsme ucítili šanci s výsledkem něco udělat. V tu chvíli se projevilo naše domácí prostředí, když nás diváci neúnavně hnali za vyrovnáním. Na hřišti pak naše mužstvo táhla k remíze dvojice Tomáš Falta a Radek Jedlička, se kterými si obrana hostí nevěděla rady. Zásluhou dvou branek prvně jmenovaného se nám nakonec podařilo utkání dotáhnout k nerozhodnému výsledku, když vyrovnávací gól padl v 90. minutě. Na oba zásahy přihrával našemu kapitánovi právě Radek Jedlička, a tak přišel na řadu penaltový rozstřel. V tom byli úspěšnější hosté, kteří si tak odvážejí do Dobrého bodík navíc. My jsme byli nakonec spokojeni, že se nám podařilo po špatném prvním poločase podařilo vrátit do hry a utkání vyrovnat.

Další zápas nás v tomto anglickém týdnu čeká již v sobotu, kdy opět v domácím prostředí přivítáme celek Častolovic. Začátek je naplánován tentokrát již na 15:30 a vzhledem k naší marodce budeme opět potřebovat podporu našich fanoušků. Favoritem budou hosté, kteří aktuálně okupují druhou příčku tabulky se ztrátou jednoho bodu na vedoucí Petrovice.