Vršovan Cup 2023 – systém turnaje – 2.část

Do letošního ročníku Vršovan Cupu zbývá přesně šest týdnů a přípravy na tento tradiční turnaj jsou v plném proudu. Aktuálně je přihlášených 25 týmů mezi kterými jsou obhájci trofeje Krásní a nezkrotní nebo dvojnásobní vítězové z let 2014 a 2018 Malá šance. Nechybí ani další tradiční účastníci, kteří se pravidelně turnaje účastní. Organizátoři evidují také několik přihlášek od úplně nových týmů, které se podařilo do Voděrad nalákat. Kapacita turnaje ještě není naplněna a stále je možné se na 27.ročník Vršovan Cupu přihlásit.

V loňském roce, kdy se Vršovan Cup konal po dvouleté přestávce, se nám podařilo do Voděrad přilákat 21 týmů. Aktuálně, měsíc a půl před turnajem, je tedy přihlášeno více mužstev, než se účastnilo minulého ročníku. Z tohoto pohledu můžeme být sice spokojeni, ovšem stále chybí několik účastníků, abychom dosáhli vytoužené mety 30-ti týmů. Týden před samotným turnajem už bychom chtěli mít o počtu přihlášených jasno. Ve středu 21. června od 18:00 pak proběhne v areálu TJ Sokol Voděrady losování turnaje, které bude veřejné a všichni zájemci budou mít příležitost se osobně zúčastnit. Základní skupiny bychom chtěli v ideálním případě dělat po šesti týmech, aby měl v sobotu každý účastník zaručených 5 zápasů. Pokud bychom však neměli počet účastníků dělitelný 6, preferovali bychom kombinaci 5-ti členných a 6-ti členných skupin. O samotném systému sobotních základních skupin vás budeme s blížícím se startem Vršovan Cupu každopádně pravidelně informovat.