Třetí penaltová prohra na jaře

V sobotu jsme nastoupili k třetímu utkání během jednoho týdne, tentokrát byly naším soupeřem Častolovice. V domácím prostředí nás čekal celek, kterému patřila druhá příčka v tabulce okresního přeboru III. třídy. Hosté tak byli v zápase favoritem. Naše sestava byla opět značně improvizovaná, neboť nám stále chybí několik hráčů. Samotné utkání však nepotvrdilo papírové předpoklady, a tak se hrála vyrovnaná partie, ve které jsme byli blízko plnému bodovému zisku.

V prvním poločase padla po hříchu pouze jedna, kterou do branky hostí vsítil Honza Brich. Před zápasem bychom byli s tímto poločasovým stavem spokojeni, ovšem z průběhu první půle jsme mohli vytěžit víc. Ideální příležitost ke skórování jsme měli hlavně díky pokutovému kopu, který se nám však nepodařilo proměnit. Hosté, kteří nám v prvním vzájemném zápase uštědřili největší porážku v sezóně, naopak zaostávali za očekáváním. Střelecky vyšli naprázdno a o nějaké herní převaze nemohla být řeč. Prokletou se nám však v zápase stala 62.minuta, ve které nám častolovičtí vstřelili hned dvě branky, když po vyrovnání Kánského využil ihned po rozehrávce chybu naší obrany Štěpánek. Během jedné minuty tak hosté otočili stav utkání ve svůj prospěch. Ani toto nešťastné srovnání nás nepoložilo, když se nám podařilo hned v 68. minutě vyrovnat zásluhou Radka Jedličky. Nerozhodný výsledek vydržel až do konce utkání, a tak nás čekal opět penaltový rozstřel o bonusový bod navíc. Z pěti jarních zápasů tak skončily hned tři remízou a třikrát rozhodovaly o vítězi penalty. Jelikož jsme ze všech rozstřelů vyšli jako poražení, budeme muset na pokutových kopech do příštích zápasů zapracovat.

V soutěži nám tak zbývá odehrát poslední čtyři zápasy, ve kterých se budeme potýkat i nadále s velkou marodkou. S touto situací se budeme muset nějak vypořádat hned v dalším zápase, kdy zajíždíme v sobotu 20.května do nedalekých Křivic. S tímto soupeřem se nám na jeho půdě moc nedaří, což budeme chtít i za pomoci fanoušků, kteří nás jistě dorazí podpořit, změnit.