Další nezvládnutý penaltový rozstřel

Další penaltovou prohru, na jaře již čtvrtou ze šesti zápasů, jsme si připsali po remíze 3:3 z venkovního zápasu na půdě Křivic. V utkání se nám podařilo dohnat dvoubrankové manko z prvního poločasu, ovšem prémiový bodík se nám opět nepodařilo získat. Aby toho nebylo pro náš zraněními zdecimovaný tým málo, musel již v průběhu první půle odstoupit kvůli svalovému zranění kapitán Tomáš Falta, nad jehož dalším startem visí otazník.

Úvod zápasu se nám vůbec nevydařil a v 17.minutě jsme prohrávali 3:1, když domácí potrestali dva naše fauly a navíc se trefili krásnou dalekonosnou střelou Dernera. Nám se podařilo gólově reagovat pouze na první branku Křivic, kterou vstřelil z trestného kopu Sršeň. Hned vzápětí jsme totiž vyrovnali zásluhou Tomáše Muchy, který po pěkné kombinaci našeho útoku vyrovnal střelou o tyč na 1:1. Další naše šance zůstaly v první půli nevyužity, a tak stav ze sedmnácté minuty svítil na ukazateli skóre i po úvodním poločase. Do druhé části zápasu jsme změnili rozestavení, když jsme nastoupili se třemi hráči na hrotu. Naším cílem bylo utkání ještě zdramatizovat i za cenu rizika v zadních řadách. Tomu odpovídal i průběh druhé půle, ve které jsme se pokoušeli dobývat domácí obranu. Dlouho se nám však nedařilo ohrozit branku domácího Kučery. Křivičtí naopak chodili do naší otevřené obrany a hrozili z brejků. Jelikož se domácím nepodařilo využít hned několik šancí, dostali jsme se zpět do zápasu. Po sérii rohových kopů se nám podařilo dostal na rozdíl jediné branky, když centr Tomáše Muchy usměrnil hlavou do sítě Radek Jedlička. S blížícím se koncem zápasu jsme svého soupeře sevřeli před jeho pokutovým územím a snažili se o vyrovnání. Nakonec jsme byli za svou snahu odměněni, když pouhé tři minuty před koncem písknul rozhodčí po ruce domácího obránce penaltu v náš prospěch. K exekuci se postavil Kuba Holoubek a střelou doprostřed branky překonal domácího brankáře. Utkání tak opět dospělo až k penaltovému rozstřelu. V tom se nám tradičně nedaří a ani tentokrát jsme prokletí nezlomili a nakonec odešli z této loterie poraženi.

Po průběhu samotného zápasu jsme nakonec mohli být spokojeni, že se nám opět podařilo srovnat stav nepříznivě se vyvíjejícího utkání. Mrzet nás může pouze, že se nám žádný z penaltových rozstřelů nepodařilo vyhrát. Do konce sezóny nám zbývá odehrát pouhé tři zápasy. Ve všech se utkáme s týmy, které jsou v tabulce okresního přeboru III. třídy za námi. Budeme se tak snažit získat do konce soutěže co nejvíce bodů. První ze zápasů odehrajeme doma ve Voděradech v sobotu 27. května, kdy přivítáme od 17:00 „B“ tým Doudleb nad Orlicí.