Vršovan Cup 2023 – systém turnaje – 1. část

Asi každého účastníka turnaje, ať již se jedná o hráče nebo fotbalového fanouška, zajímá, jakým systémem se bude Vršovan Cup hrát. Před letošním ročníkem vás budeme na našich webových stránkách pravidelně informovat o systému turnaje. Vršovan Cup, hrající se od roku 1995, je dvoudenní turnaj v malé kopané, který se koná po konci fotbalové sezóny. Letošní ročník je plánovaný na poslední červnový víkend, kdy se ve Voděradech utkají týmy ze širokého okolí.

Začneme netradičně od konce, neboť program druhého dne je dlouhodobě daný. Do nedělních bojů postoupí ze základních skupin 16 nejlepších týmů. Ty budou rozděleny do čtyřech osmifinálových skupin po čtyřech týmech. Každé mužstvo, které se nedělních bojů zúčastní, má tak zajištěny minimálně 3 zápasy. První dva týmy z každé skupiny postoupí do čtvrtfinále, od kterého se hraje již vyřazovacím způsobem až do finálového zápasu.

Jakým systémem se budou hrát základní skupiny vás budeme s blížícím se startem turnaje informovat. Záležet bude především na počtu přihlášených mužstev. Základní skupiny chceme dělat po pěti nebo šesti týmech. Po zkušenost z minulého roku, kdy se nám na poslední chvíli některé týmy z turnaje odhlásily, budeme zároveň informovat, jak se zachováme, pokud by k podobným komplikacím došlo i letos. Samotné losování základních skupin bude veřejné a proběhne ve středu 21.června ve voděradském sportovním areálu. Závěrem dodám, že aktuálně je do 27.ročníku Vršovan Cupu přihlášeno 14 týmů. Jelikož nám to začátku turnaje zbývá lehce přes dva měsíce, doufáme, že počet mužstev bude nadále přibývat.