Na úvod jara bezbranková remíza

K prvnímu mistrovskému utkání v roce 2023 jsme zajížděli na půdu druhého týmu tabulky do Petrovic. Domácí fotbalisté tak vstupovali do zápasu v roli favorita, čemuž byla uzpůsobena naše taktika. Navíc nám v přípravném období nepřálo počasí, kvůli kterému jsme odehráli pouze jedno přípravné utkání. Bylo tedy zajímavé sledovat, v jaké formě se v jarní premiéře představíme. Do sestavy se po krátkém angažmá v Pardubičkách vrátil Radek Plachetka, který se představil na pozici stopera.

Fotbalisté Petrovic byli především vzhledem k postavení v tabulce favoritem, a tak jsme do utkání nastupovali s patřičným respektem. Naším cílem bylo přežít počáteční tlak domácích a počkat si na naši šanci. Po prvních deseti minutách, kdy měli Petrovice o něco více ze hry, se nám podařilo průběh zápasu vyrovnat. Za deštivého počasí se tak hrálo vyrovnané utkání, ve kterém byly k vidění šance na obou stranách. Ke konci první půle jsme se již radovali ze vstřelené branky, kterou ovšem rozhodčí Romanu Plachetkovi neuznal kvůli postavení mimo hru. To ovšem nebyla jediná naše šance v prvním poločase. K zajímavým střeleckým pokusům se dostali Daniel Toman nebo Radek Jedlička. Ani jednomu se však nepodařilo vtěsnat své střely mezi tři tyče. V největší naší šanci se ocitl Tomáš Mucha, který byl na zadní tyči trochu překvapen, že se balón po centru z pravé strany dostal až k němu, a tak jeho hlavička z malého vápna skončila vedle domácí branky. V některých situacích nás pak zradila finální fáze. Nutno dodat, že i fotbalisté Petrovic měli několik zajímavých šancí. V bráně nás ovšem podržel Jirka Zelinka, který se minimálně ve dvou případech zaskvěl výborným zákrokem a nedovolil tak domácím jít do vedení.

Ve druhé polovině tempo utkání trochu opadlo, nadále se však hrála vyrovnaná partie. Větší příležitosti zápas rozhodnout byly na naší straně, ale opět nás srážela koncovka, když se nepodařilo nikomu z našeho týmu překonat domácího brankáře. V naší brance pak představoval jistotu Jirka Zelinka, který za svá záda nepustil ani jeden pokus petrovických střelců. Jelikož postupem času docházely oběma týmům síly, směřovalo utkání k výsledku 0:0 po 90-ti minutách. Zápas tedy nakonec skončil bezbrankovou remízou, kterou bychom před začátkem jistě brali. Samotný průběh ukázal, že jsme mohli po dobrém výkonu pomýšlet i na kompletní bodový zisk. O prémiovém bodu navíc rozhodl penaltový rozstřel. V tom byli nakonec šťastnější domácí, kteří rozhodli o svém vítězství v sedmé sérii pokusů, kdy trefil Daniel Toman pouze tyč.

Dobrý výkon z jarní premiéry budeme chtít potvrdit hned v dalším zápase, ve kterém se v domácím prostředí utkáme s mužstvem Křovic. Vzhledem k postavení v tabulce, kde nás dělí pouhý jeden bod, bude důležité toto utkání výsledkově zvládnout. Začátek je naplánován na sobotu 29.4. od 17:00 a budeme rádi, když zápas navštíví co nejvíce fanoušků, kteří nás poženou za plným bodovým ziskem.