Vítězný vstup do nového ročníku

Po vypadnutí z okresního poháru nám v sobotu 13. srpna začala prvním mistrovským zápasem fotbalová sezóna. Na úvod jsme v domácím prostředí přivítali mužstvo Vamberka B. S tímto soupeřem se nám před našimi fanoušky v minulých letech dařilo, a tak bylo naším cílem vstoupit do nového ročníku vítězně. Chtěli jsme také navázat na slibně odehraný pohárový zápas s Lukavicí, ve kterém jsme soupeři hrajícího o soutěž výš byli vyrovnaným protivníkem.

Samotný úvod utkání byl z naší strany jako z říše snů. Již ve druhé minutě zápasu zahrával Tomáš Mucha rohový kop a k překvapení všech skončil jeho centr na první tyč v brance vambereckého Dostála. O pár minut později potrestal chybu obrany hostí kapitán Tomáš Falta, když aktivním presinkem získal balón a přesným lobem překonal brankáře Vamberka podruhé během deseti minut. Vedení 2:0 nás mělo uklidnit a dostat do herní pohody. Opak byl ovšem pravdou. Po rychle získaném vedení šel náš výkon rapidně dolu a soupeř se dokázal vrátit do zápasu. V 18. minutě dokonce Mudruňka po nedorozumění v naší obraně snížil na rozdíl jediného gólu. Ačkoli se hráči Vamberka ve zbytku poločasu herně viditelně zvedli, do vyložených šancí se nedostávali. To z naší strany docházelo k zakončení častěji. V největší tutovce se krátce před koncem první půle ocitl Honza Brich, který ve vyložené šanci selhal a nechal vyniknout brankáře hostí. Jelikož ani další pokusy v soupeřově síti naskončily, šli jsme do kabin s jednobrankovým náskokem.

Nástup do druhé půle nebyl z naší strany povedený. Prvních dvacet minut jsme se herně trápili a nedokázali přidat uklidňující branku. Největší šanci spálil v této části utkání Jakub Koráb, jehož nepříliš umístěnou střelu zlikvidoval vamberecký gólman. V 60. minutě pak hosté potrestali náš vlažný vstup na hřiště a po samostatném úniku vyrovnali skóre zápasu na 2:2. Inkasovaná branka jakoby nás probudila z letargie a vrátila do hry. Ihned po vyrovnání jsme se začali soupeře tlačit a vedoucí branka byla jen otázkou času. Nakonec jsme se dočkali deset minut po inkasové brance, když vedení naši stranu vrátil po krásné kombinaci a přihrávce Radka Jedličky svým druhým gólem Tomáš Falta. Další branku pak přidal těsně před Patrik Linhart, který se sám před brankářem nemýlil a uzavřel stav utkání na konečných 4:2. Po inkasované brance jsme se vrátili ke kombinační hře a bylo jen otázkou času, kdy odpor soupeře zlomíme a vrátíme vedení na naši stranu. Hosté tento fakt těžce kousali, a tak jsme v závěru museli čelit několika tvrdým zákrokům, ze kterých naštěstí nevzniklo žádné zranění na naší straně.

Do nového ročníku jsme tak vstoupili plným bodovým ziskem. Díky čtyřem vstřeleným brankám a shodě ostatních výsledků nám po prvním kole patří dokonce první příčka v tabulce. Dobrý vstup budeme chtít potvrdit v sobotu 20.srpna od 17:00, kdy zajíždíme na půdu nováčka soutěže týmu Častolovice B. Tento tým vloni ovládl suverénně okresní přebor IV. třídy, takže nás nečeká vůbec jednoduchý zápas.