Na úvod sezóny nás čekal okresní pohár

Polovina léta je již za námi, a tak v době dovolených začala okresním pohárem nová fotbalová sezóna. V něm nás nejprve čekal výjezd na hřiště Olešnice v Orlických horách, kde jsme s přehledem zvítězili a postoupili do dalšího kola, ve kterém nás v domácím prostředí čekal soupeř z Lukavice. Po vyrovnaném souboji se soupeřem, který hraje okresní přebor II. třídy, jsme těsně podlehli 1:2 a účinkování v poháru tak pro náš tým skončilo již po dvou zápasech. Nyní se již plně koncentrujeme na začátek okresního přeboru III. třídy, ve kterém chceme vylepšit osmou příčku z minulého ročníku.

V prvním kole poháru nás los poslal do jednoho z nejvzdálenějších koutů fotbalového okresu, a sice do Olešnice v Orlických horách. Soupeř je účastníkem nejnižší fotbalové soutěže, a tak jsme do utkání vstupovali v roli favorita. Po počátečním odporu domácích jsme postupem času začali na hřišti dominovat a v poločase již svítil na ukazateli skóre stav 3:0 v náš prospěch. Hráči Olešnice se již nezmohli na nějaké zdramatizování utkání, ve kterém jsme nakonec s přehledem zvítězili 8:0. Čtyřmi brankami se blýskl Radek Jedlička, po jedné brance pak přidali Radek Novotný, Tomáš Mucha, naše nová posila z Přepych, Roman Plachetka a Matěj Toman, pro kterého to byl v 16-ti letech první gól mezi dospělými. Role favorita tak byla z naší strany splněna, když jsme ještě spousty šancí promarnili.

V dalším zápase nás již čekal o poznání těžší soupeř, když k nám zavítal celek TJ Sokol Lukavice hrající okresní přebor, tedy o soutěž výš než hrajeme ve Voděradech. V brance hostí se představil náš dlouholetý brankář Václav Vaněček, který má v našem klubu odchytaných několik fotbalových sezón. Hráči Lukavice byli v utkání favoritem, nám navíc vypadlo několik hráčů především z obrany, a tak jsme museli se složením zadních řad značně improvizovat. Zápas samotný přinesl vyrovnanou partii, ve které jsme hostům zdatně sekundovali a místy lukavické i přehrávali. Branky nám soupeř vstřelil po našich laciných ztrátách ve středu pole, za které nás dokázal góly Kalouska a Peška dvakrát potrestat. Za nás dokázal skórovat střelou k tyči z dobrých 25 metrů Petr Šimerda. Jelikož další naše příležitosti ani závěrečný tlak již k brankám nevedly, podlehli jsme po sympatickém výkonu 1:2. Tím pro nás cesta okresním pohárem pro letošní rok končí.

Za dveřmi je však již start nové fotbalové sezóny. Účastníme se, jako v minulém roce, okresního přeboru III. třídy, ve které nás opět čeká 9 soupeřů. Oproti loňské sezóně chybí celek Týniště B, který postoupil do okresního přeboru II. třídy a také fotbalisté Labutě Rychnov nad Kněžnou, kteří se dobrovolně přihlásili o soutěž níž. Nově se naopak utkáme s naším tradičním rivalem, týmem SK Přepychy, které sestoupili z okresního přeboru. Postup z okresního přeboru IV. třídy naopak slavilo mužstvo Častolovice „B“, které doplní počet týmů na deset.

V sobotu 13. srpna nás již čeká první soutěžní utkání, ve kterém se v domácím prostředí utkáme s mužstvem Vamberka B. Výkop zápasu je naplánován na 17:00 a budeme chtít navázat na jarní vzájemný souboj, ve kterém jsme doma zvítězili s přehledem 5:1. Nečeká nás však jednoduché utkání, a tak bychom chtěli pozvat všechny fanoušky, aby nás přišli v úvodním utkání sezóny podpořit.