Vítězem Vršovan Cupu Krásní a nezkrotní

O víkendu 25. a 26. června se ve voděradském sportovním areálu uskutečnil 26. ročník turnaje v malé kopané Vršovan Cup. Z původně přihlášených 24 mužstev se z turnaje hned tři účastníci odhlásili, z toho 2 doslova na poslední chvíli, a tak museli pořadatelé v pátek odpoledne kompletně předělat rozpis jednotlivých zápasů. Vršovan Cupu se tak nakonec účastnilo 21 týmů a v neděli po poledni se z vítězství radoval tým Krásní a nezkrotní, který slavil svůj historicky první triumf na tomto turnaji.

V sobotu již proběhla prezentace týmů bez komplikací, když všech 21 účastníků dorazilo do Voděrad dle plánů. Mohly tak začít boje v základních skupinách, které byly po sedmi týmech z nichž prvních 5 a nejlepší ze 6. místa postoupili do nedělní části. Favorité si vesměs postup do nedělní fáze s přehledem pohlídali, a tak probíhaly hlavně boje o lepší nasazení do osmifinálových skupin. Bez jediné ztráty postoupily týmy Vobě nohy levý a Káňata Broumov, kteří se svými výkony pasovaly do role favoritů turnaje. S přehledem si postup pohlídaly také Krásní a nezkrotní, Malá šance a finalista posledního ročníku Mydli ovci. Sobotní zápasy proběhly bez problémů a večerní los rozdělil týmy do osmifinálkových skupin.

Druhý den turnaje již přinesl daleko napínavější souboje o postup do čtvrtfinále turnaje. Ze skupiny D si s přehledem zajistily postup mezi nejlepších osm týmy Vobě nohy levý s Dodoteamen, když získaly shodně 7 bodů. Z další skupiny postoupila mužstva Káňata Broumov a FC Kozinec, která za sebou nechala mimo jiné i domácí celek FC Marie. Skupinu F vyhráli suverénně bez ztráty bodu Krásní a nezkrotní, které do čtvrtfinále doprovodila Malá šance. A z poslední skupiny postoupil tým Mydli ovci a FC nikdo nás nechce. V poslední osmičce se tak ocitli všichni favorité turnaje a fanoušky tak čekala napínavá podívaná. Což potvrdily samotné čtvrtfinálové duely, které nabídly vyrovnaná utkání, když dvakrát rozhodoval o postupujících penaltový rozstřel. Pevnější nervy v něm prokázal Dodoteam a Mydli ovci, kteří tak v semifinále doplnily týmy Krasní a nezkrotní a Vobě nohy levý. Překvapivě se tak s turnajem rozloučila Káňata Broumov, která předváděla v turnaji výborné výkony a mezi nejlepší týmy se neprobojovala ani Malá šance, která turnaj v minulých letech hned dvakrát vyhrála.

V prvním semifinále na sebe narazila mužstva Krasní a nezkrotní versus Vobě nohy levý, když po vyrovnaném boji slavili postup do finále první jmenovaní, kteří zvítězili 3:0. Druhý duel přinesl ještě vyrovnanější podívanou, ve který tým Mydli ovci porazil Dodoteam nejtěsnějším rozdílem 1:0. O třetí místo se na Vršovan Cupu koupou tradičně pokutové kopy, ve kterých byly úspěšnější Vobě nohy levý, které tak obsadili třetí pozici. V samotném finále se utkala mužstva Krásní a nezkrotní s Mydli ovci a zápas byl dlouho vyrovnanou partií. Nakonec tahal za delší konec provazu tým Krasní a nezkrotní, který po vítězství 3:1 slavil svůj první triumf na Vršovan Cupu. Na Mydli ovci tak podruhé za sebou zbyla stříbrná pozice. Součástí turnaje jsou tradičně také individuální ceny. Nejlepším hráčem vyhlásili pořadatelé Štěpána Dostála z Dodoteamu, nejlepším brankářem se stal Jan Šebesta z Mydli ovci a nejvíce branek, celkem 14, vstřelil Lukáš Šákula z JZD Petkovy. 26. ročník turnaje proběhl po dvouleté přestávce bez sebemenších problémů a pořadatelé se již těší na příští rok, kdy bude ve Voděradech na řadě další pokračování Vršovan Cupu.