V Dobrém vítězství na pokutové kopy

Po první jarní prohře na půdě Petrovic jsme v neděli odehráli další těžké venkovní utkání na hřišti mužstva SK Dobré, kterému patří v tabulce okresního přeboru III. třídy druhá příčka. V naší sestavě opět chyběl brankář Jirka Zelinka, kterého nahradil tentokrát Pavel Řezníček. Naším hlavním cílem tedy bylo nedovolit domácím mnoho střeleckých pokusů na naši branku. Radek Jedlička se tak mohl vrátit do útoku a v sestavě nechyběl ani uzdravený kapitán Tomáš Falta.

Úvod utkání byl oboustranně opatrný a nepřinesl mnoho šancí ani na jedné straně. Domácí museli v prvním poločase střídat pro zranění hned dva hráče ze základní sestavy, což se projevilo na jejich výkonu. Především ztráta Michala Dostála byla pro tým Dobrého citelná. Náš výkon byl však plný nepřesností, když se nám nedařilo především kombinovat po zemi a s dlouhými nákopy si soupeřova obrana poradila. Pokud se nám již podařilo dát si tři přihrávky za sebou, byla z toho ihned zajímavá příležitost. Takto jsme si vytvořili hned dvě dobré šance, ale se zakončením Petra Šimerdy i Marka Vašaty si bez problémů poradil domácí brankář. V prvním poločase jsme také zahrávali několik zajímavých standartních situací, ovšem po nich se nám nepodařilo soupeřova gólmana prověřit. Střelu Michala Schejbala z volného přímého kopu zblokovala zeď a z nadějně kopnutých rohových kopů nepřišlo žádné nebezpečné zakončení. Hráči Dobrého měli také několik slibných šancí, ale naši branku většinou ani trefili. Nutno dodat, že některé příležitosti jsme jim nabídli chybami v rozehrávce. Každopádně i tak skončila první půle bez branek.

Jelikož byla domácí sestava bez několika opor, cítili jsme šanci urvat na půdě favorita všechny tři body. Po změně stran však byla obě mužstva v zakončení nedůrazná až bezradná. Nadějně vypadala v našem podání střela Honzy Bricha, které rozvlnila pouze boční síť. Další slibně se rozvíjející akci neproměnil Petr Šimerda, kterého zradil první dotyk a k samotnému zakončení se ani nedostal. Domácí se snažili dostat do šancí dlouhými nákopy za obranu, ovšem všechny balóny sebral nebo odkopl Pavel Řezníček v naší brance. Hráči Dobrého tak svojí nepřesnou koncovkou nedokázali našeho provizorního gólmana za celých 90 minut překonat, a tak Pavel Řezníček vychytal ve svém první zápase nulu a stal jednou z hvězd utkání. Jelikož se ani nám nepodařilo překonat domácího brankáře skončil zápas okresního přeboru III. třídy netradiční remízou 0:0. Obě mužstva si tak rozdělila po jednom bodu a na řadu přišel penaltový rozstřel o jeden bonusový bod navíc. Do branky jsme nasadili Radka Jedličku, který má z brankářským postem přeci jenom víc zkušeností. Hned první dva naši exekutoři penaltu neproměnili, a tak jsme se dostali od začátku pod tlak. Ovšem ani domácí střelci nebyli zdaleka stoprocentní, když některé pokusy zneškodnil Radek Jedlička a některé se nevešly mezi tři tyče. Nakonec se rozstřel natáhl až do sedmé série, ve které rozhodl o našem vítezství Petr Šimerda.

Z těžkého venkovního utkání si tak odvážíme 2 body, se kterými můžeme být nad míru spokojeni. Po dvou zápasech na půdě soupeřů se tak konečně vracíme na domácí půdu, kde přivítáme v sobotu 14. června od 17:00 mužstvo FC Labuť Rychnov nad Kněžnou. Náš soupeř má na jaře výbornou formu, když všechna svá utkání zvítězil a v pěti zápasech inkasoval pouze jednu branku. Nečeká nás tak vůbec jednoduchý duel a proto zveme všechny fanoušky voděradské kopané, aby nás přišli podpořit.