V okleštěné sestavě přišla první jarní prohra

Po třech jarních výhrách jsme v neděli 1. května zajížděli na horkou půdu do Petrovic. Našemu soupeři se sice, podobně jako nám, vůbec nepovedla podzimní část soutěže, ovšem po zimním posílení kádru podávají na jaře daleko lepší výkony. Sice doma prohráli první utkání s vedoucím celkem Týniště, od té doby jsou však bodově stoprocentní. My jsme jeli tentokrát k utkání ve značně oslabené sestavě.

Do utkaní jsme nastupovali bez několika hráčů základní sestavy. Chyběl především brankář Jirka Zelinka, za kterého musel zaskočit náš nejlepší střelec Radek Jedlička, který na postu gólmana začínal. Byla to sice logická volba, ovšem Radek citelně chyběl na hrotu útoku. Dále nemohl pro svalové zranění hrát kapitán Tomáš Falta a z dalších důvodů nebyl k dispozici ani Ondra Podsztavek, Pavel Řezníček nebo dlouhodobě zraněný Patrik Linhart. Navíc se nám nepovedl samotný vstup do zápasu, když po pohledné kombinaci poslal domácí do vedení již ve druhé minutě Křížek. První poločas jsme hráli s domácími celkem vyrovnanou partii, ovšem směrem dopředu se nám nedařilo ohrozit domácí branku. Za zmínku stojí snad jen dva naše pokusy ze střední vzdálenosti, které se však mezi tři tyče nevešly. To domácí byli o poznání nebezpečnější a ve 40.nminutě nás od dalšího gólu zachránil Radek Jedlička, když po další kombinaci vychytal útočníka Petrovic. V poločase tak svítilo na ukazateli skóre 1:0.

Ve druhé půli jsme chtěli zápas ještě zdramatizovat, ale začátek byl z naší strany opět nepovedený. Již po pěti minutách přidali hráči Petrovic druhou branku, když se zblokovaný pokus odrazil ke Krejcarovi, který povedenou střelou do šibenice nedal našemu golmanovi šanci a navýšil tak vedení domácích. Naše hra dopředu byla nadále plná nepřesností a nedůrazu. Největší naši příležitost měl asi Michal Schejbal, ovšem jeho střelecký pokus rozvlnil pouze boční síť petrovické branky. Domácí si výsledek zkušeně hlídali a ve zbytku utkání byli lepším týmem. K naší smůle musel ještě kvůli zranění střídat Tomáš Poledno, jehož start v dalším zápase je nejistý. A aby toho nebylo málo, dohrával s velkým sebezapřením také Marek Vašata, kterého jsme již neměli za koho vystřídat. Domácí tak zaslouženě vyhráli 2:0 a oplatili nám porážku z podzimního duelu.

Nás ze všeho nejvíc může mrzet rozrůstající se marodka, protože již příští týden zajíždíme k dalšímu těžkému venkovnímu utkání na hřiště Dobrého, kterému patří druhá příčka v tabulce. Uvidíme jestli se někdo z marodů dá dohromady a v jaké sestavě do zápasu nastoupíme. Rádi bychom ale na poslední zápas zapomněli a navázali na úvodní jarní výkony. Výkop je naplánován na neděli 8. 5. od 17:00.