První jarní prohra Labutě přišla ve Voděradech

Po dvou těžkých venkovních zápasech přivítalo naše mužstvo v domácím prostředí fotbalisty Labutě Rychnov nad Kněžnou. Hosté měli na svém kontě výbornou jarní bilanci, když ještě nepoznali hořkost porážky a inkasovali pouze jednu branku v utkání v Křovicích. My jsme ovšem chtěli navázat na penaltové vítězství v Dobrém, takže naším cílem bylo uštědřit Labuti první jarní porážku a posunout se blíže středu tabulky okresního přeboru III. třídy. Do naší branky se vrátil Jirka Zelinka, který nám v minulých zápasech chyběl, a tak jsme tentokrát nemuseli brankářskou pozici řešit.

Vstup do utkání byl od nás tradičně vlažný a první desetiminutovka nebyla zdaleka podle představ. Naštěstí hosté nebyli směrem dopředu nebezpeční, a tak jsme se mohli pomalu probírat z počáteční letargie. Postupem času jsme začali tahat za delší konec provazu a soupeře několikrát zmáčkli před jeho brankou. V dobré příležitosti netrefil Tomáš Falta a v dalším závaru se k zakončení neprotlačil ani Honza Brich. Až ve 24. minutě se poprvé v našem dresu prosadila zimní posila z Černíkovi Marek Vašata, který nás po pěkné kombinaci na levé straně hřiště poslal střelou na zadní tyč do vedení. Bohužel krátce po gólu musel Marek Vašata kvůli lehké zdravotní indispozici střídat a aby toho nebylo málo, zhruba po deseti minutách byl nuceně střídán pro svalové zranění i Honza Brich. Labuť byla ve hře dopředu neškodná, jednou nám ovšem pořádně zatrnulo. To po centru z pravé strany chtěl odkopnou míč do bezpečí Kuba Holoubek, ale jeho odkop šel přímo mezi tři tyče naší branky. V tento moment nás zachránil Jirka Zelinka, který střelu reflexivně vytáhl na břevno a obrana následně další nebezpečí odvrátila. V první půli jsme zaznamenali i další střelecké pokusy, zahrávali několik rohových kopů, avšak další gól do sítě soupeře se nám vstřelit již nepodařilo. Za stavu 1:0 tak odešla obě mužstva do kabin.

V druhém poločase se na hřišti začalo poněkud jiskřit a to na obou stranách. Rozhodčí nechával hře dlouho volný průběh, po změně stran již musel začít stále častěji sahat do kapsičky pro žluté karty. Hra byla tak rozkouskovaná a chvílemi šla dolu i úroveň samotného utkání. Hráči Labutě se snažili s výsledkem něco udělat, ovšem naráželi na dobře fungující obranu, která soupeři mnoho nedovolila. To nám umožnovalo hrozit z rychlých brejků a především s Radkem Jedličkou a jeho rychlostí měli hostující zadáci spousty práce. V prvním případě unikl po pravé straně a snažil se ve vápně najít Pavla Řezníčka, kterého obrana hostí na poslední chvíli ubránila. Potom se sám Jedla ocitl v samostatném úniku a ve stoprocentní šanci přestřelil branku Labutě. Na třetí pokus jsme se již mohli radovat, když po dalším úniku po pravé straně přihrál před branku Jardovi Mrázkovi, který se nemýlil a zkušeně překonal brankáře hostí. Běžela 79. minuta a tento gól nás definitivně uklidnil a nasměroval za třemi body. Hráči Labutě se ještě snažili závěr zápasu zdramatizovat a dokonce jedna z jejich střel skončila na pravé tyčce Jirky Zelinky, který podal spolehlivý výkon a s přehledem vychytal další čisté konto. Samotný závěr ještě přinesl jednu potyčku, když se Petr Šimerda v souboji s hostujícím Velinským srazili hlavami a přímo před střídačkami museli oba kohouty uklidňovat nejen hráči, ale i členové realizačních týmů. Chvíli poté již rozhodčí utkání ukončil a my jsme se mohli pustit do oslav nejen vítězství, ale i narození syna Radka Jedličky.

V domácím prostředí jsme tak uštědřili fotbalistům Labutě první jarní prohru a posunuli se tak do klidného středu tabulky na šesté místo tabulky. Na poslední příčku, kterou jsme po nepovedeném podzimu okupovali máme aktuálně náskok deseti bodů. Na jaře tak naše bilance činí 14 bodů z 18 možných a s tím musíme být maximálně spokojeni. V dalším zápase nás však čeká výjezd na hřiště prvního celku tabulky z Týniště nad Orlicí. Soupeř nám bude chtít oplatit porážku z podzimní části sezóny, kdy jsme favorita na domácí půdě dokonale zaskočili a zaslouženě vyhráli 6:2. V sestavě bude opět chybět několik hráčů, a tak nás proti motivovanému soupeři nečeká vůbec jednoduchý zápas. Výkop je naplánován na neděli 22. května od 17:00.