Prohra na půdě prvního Týniště nad Orlicí

Po domácím vítězství nás v dalším kole čekal těžký zápas na půdě vedoucího „béčka“ Týniště nad Orlicí. Domácí byli na skvěle připraveném hřišti favoritem, obzvláště když nám opět chybělo několik hráčů ze soupisky, které bylo nutné nahradit. Na lavičce tak vedle zkušených veteránů seděl i 16-ti letý Matěj Toman, který si v utkání odbyl premiéru mezi dospělými. V bráně musel za absentujícího Jirku Zelinku zaskočit opět Radek Jedlička. Vzhledem k těmto okolnostem jsme do zápasu vstupovali s defenzivní taktikou a cílem udržet co nejdéle čisté konto.

V podzimním duelu jsme v domácím prostředí fotbalisty Týniště porazili vysoko 6:2, a tak nám soupeř chtěl porážku oplatit. V sestavě nastoupil mimo jiných i nejlepší střelec A týmu Tomáš Kos plus další 3 hráči, kteří chodí pravidelně na lavičku prvního týmu hrajícího 1. A třídu. Úvodních 20 minut si však domácí přes uzemní převahu nevytvořili žádnou nebezpečnou příležitost. Naše obrana si plnila zodpovědně své úkoly a jako první jsme branku soupeře ohrozili my, ovšem zblokovaná střela Tomáše Falty se mezi tři tyče nevešla. Postupem času tlak fotbalistů Týniště sílil a Radek Jedlička měl stále více práce. Několik pokusů úspěšně zlikvidoval, avšak ve 26. minutě poprvé lovil míč ze své sítě. To se po sporném zákroku na Jardu Mrázka zmocnili domácí míče a po akci Tomáše Kosa a jeho následném centru skóroval hlavou Viktor Janda. Tentýž hráč o pouhé tři minuty později přidal i druhou branku, když využil nedůrazu naší obrany. Dva slepené góly hráče Týniště uklidnili, především na domácí střídačce již byla znát nervozita z průběhu utkání. Na konci první půle se již na výsledku nic nezměnilo, pouze Tomáš Poledno musel nuceně střídat, když si obnovil svalové zranění.

Ve druhém poločase již byla hra otevřená z obou stran. Domácí fotbalisty psychicky deptal Radek Jedlička, který likvidoval jednu šanci za druhou a několikrát předvedl zákrok, kterým zabránil prakticky jisté brance. Navíc ve spoustě případech končily střelecké pokusy mimo naši branku. V 70. minutě jsme však inkasovali třetí gól, když první střelu Radek Jedlička ještě vyrazil, ale při dorážce neuhlídala naše obrana střídajícího Kohouta, který pohodlně dopravil míč do sítě. Druhá půle přinesla i několik zajímavých momentů na naší straně. Nejblíže gólu byl Marek Vašata, jehož střela z volného přímého kopu se kroutila do branky, ovšem domácí brankář byl pozorný a míč vyrazil na rohový kop. Nadějný pokus Daniela Tomana ze střední vzdálenosti pak skončil těsně nad břevnem. Gól nepadl ani po akci střídajících hráčů, když po centru Romana Plachetky zakončoval střelou vedle domácí branky Martin Brich, jehož kopačky již několik let visí na hřebíku v areálu voděradského hřiště. Protože ani hráči Týniště v závěru zápasu žádný gól nepřidali, skončilo utkání domácí výhrou v poměru 3:0. Pro domácí toto vítězství znamenalo defintivní potvrzení prvního místa v okresním přebotu III. třídy, ze kterého již nemohou být sesazeni žádným týmem a zaslouženě tak slaví postup.

V těžkém zápase v Týništi nad Orlicí jsme tak utrpěli vzhledem k okolnostem přijatelnou tříbrankovou porážku. Již teď se soustředíme na další zápas, ve kterém na domácím hřišti přivítáme fotbalisty ze Žďáru nad Orlicí. V tomto utkání budeme chtít navázat na stoprocentní bilanci před svými fanoušky a vrátit se na vítěznou vlnu. Navíc máme soupeři také co vracet, jelikož první vzájemný zápas sezóny se nám hrubě nevydařil. V sobotu 28. června od 17:00 tak zveme všechny naše příznivce k poslednímu domácímu utkání sezóny 2021–⁠2022.