S Vamberkem doma za 3 body

Po nepovedeném utkání v Rovni jsme v domácím prostředí přivítali vamberecké „béčko“, které mělo před zápasem na svém kontě stejně bodů jako my. Jelikož se nám vstup do sezóny příliš nevydařil, potřebovali jsme v zápase nutně uspět a připsat si plný bodový zisk, abychom svému soupeři odskočili.

Vamberk "B"202

Začátek zápasu se nesl ve znamení spousty nepřesností, kterých se nevyvarovaly oba týmy. Ve 12. minutě jsme ovšem z ničeho nic udeřili, když se za obranou hostí objevil zcela osamocený Kuba Koráb, který přehodil vambereckého brankáře a poslal nás rychle do vedení. Jinak mohli fanoušci sledovat spíše nervózní představení, ve kterém bylo k vidění i několik ostřejších zákroků. Jelikož rozhodčí ani za jasně žlutě volající fauly karty nerozdával, hrozilo, že se utkání zvrtne v pověstnou „bramboračku“. My jsme si sice vytvořili několik dobrých příležitostí, ovšem ve finální fázi jsme opět selhávali. V jedné takové šanci se ocitl Petr Šimerda, který v dobré příležitosti netrefil zařízení. Náš střelecký prapor držel v první půli Kuba Koráb, jenž vstřelil pět minut před koncem první půle druhou naši branku, když se nejlépe zorientoval v pokutovém území hostí. Vamberečtí hrozili v prvním poločase především ze standardních situací. Dvakrát s námi sice prohrávali, ovšem dvakrát se jim podařilo vyrovnat. Oba góly nám soupeř vstřelil po rohovém kopu na zadní tyč. V prvním případě nedosáhl na centrovaný balón Jirka Zelinka a úplně volný David Hamerský již neměl problém dopravit míč do naší branky. Těsně před koncem první půle pak tentýž hráč hostí napálil brankářem vyražený míč k pravé tyči, kde se ho nepodařilo Kubovi Holoubkovi odhlavičkovat a inkasovali jsme tak podruhé. To nás ještě podržel Jirka Zelinka, když vyrazil dobře kopnutý přímý volný kop Ondřeje Dostala mimo tři tyče. Do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu.

Do druhého poločasu jsme nastupovali s jednoznačným cílem urvat vítězství a s tím spojené tři body na naši stranu. Obraz utkání se trochu zklidnil a hra samotná se začala odehrávat především mezi oběma vápny. Tempo zápasu nedosahovalo úrovně první půle, a tak mohli diváci sledovat neurovnanou, místy až nudnou partii. Mužem druhé půle v našem dresu byl Tomáš Poledno, který nejprve sice v dobré příležitosti selhal, ovšem následně v 75. minutě byl ve vápně jako první u odraženého míče, který neomylně poslal do branky hostí a nás do důležitého vedení. Do konce zápasu ovšem stále chybělo dlouhých 15 minut, ve kterých jsme potřebovali udržet pracně získané vedení. A k tomu nám pomohl Jirka Zelinka, který v posledních minutách zápasu vytáhl volný přímý kop směřující do šibenice naší branky na rohový kop. Snahu hostí o závěrečný tlak se nám jinak podařilo otupit natolik, že soupeř již naši branku nijak výrazně neohrozil a my jsme tak mohli po závěrečném hvizdu slavit důležité vítězství.

Díky plnému bodovému zisku jsme se odpoutali od ostatních týmů, které v průběhu soutěže získaly prozatím tři body a posunuli se tak na 6. místo v tabulce. K dalšímu utkání zajíždíme v neděli 27. září přes kopec do nedalekých Křivic. Zápas začíná již v 15:30 a budeme se těšit na všechny naše fanoušky, kteří nás dorazí osobně podpořit. Mužstvo Křivic k nám před touto sezónou sestoupilo z okresního přeboru II. třídy a v dosavadních zápasech získalo 10 bodů. Pakliže by se nám podařilo v utkání zvítězit, dotáhli bychom našeho soupeře na rozdíl jediného bodu, což pro nás představuje ideální motivaci do samotného utkání.