Další venkovní selhání

Poslední zářijovou neděli jsme zajížděli k utkání 6. kola okresního přeboru III. třídy do nedalekých Křivic. Proti zkušenému soupeři jsme potřebovali nutně bodovat, abychom odčinili předchozí venkovní nezdar v Rovni. Ovšem právě venkovní zápasy jsou v našem podání poslední dobou plné nepřesností a střelecké nemohoucnosti. Jinak tomu bohužel nebylo ani v Křivicích, které jsme mohli v případě vítězství dotáhnout na jediný bod.

Voděrady000

Pakliže jsme v Rovni měli na začátku zápasu tlak a spousty šancí, tak v Křivicích jsme ho doslova prospali. Domácí vyhrávali snad všechny osobní souboje a my jsme se hned dostali pod tlak. Již v 6. minutě jsme inkasovali první branku. Nejprve střelu domácích ještě Jirka Zelinka vyrazil, na dorážku volného Jíchy byl však již krátký. Když pak tentýž hráč proměnil pokutový kop, prohrávali jsme již o dvě branky. Ačkoli se obraz hry během první půle opticky vyrovnával, v koncovce a ve finální fázi vůbec jsme se opět trápili. Nevybavuji si, že bychom měli v první půli nějakou větší příležitost k ohrožení domácí branky. Brzdili nás nepřesnosti, špatný pohyb, nebyli jsme úspěšní ze standardních situací ani střelbou ze střední vzdálenosti. Po prvním poločase jsme tak odcházeli do kabin s dvougólovým mankem a to nás ještě od větší pohromy zachránilo břevno, které nám domácí ještě před pauzou orazítkovali.

Po přestávce jsme sice začali aktivně, ovšem než se to stačilo projevit na hřišti, udeřili z první vážnější šance domácí. A branka byla jak přes kopírák s tou první. Tentokrát se balón odrazil k Jíchovi od naší tyče a domácí útočník opět úplně volný neměl problém završit hattrick. Poté jsme zahrozili také my, ale slibné střely Michala Schejbal a Kuby Korába brankář Křivic zneškodnil. Domácí pak po jednom z rohových kopů využili naší nedůslednosti a vsítili gól na 4:0. Po této brance se utkání již víceméně dohrávalo. V závěru zápasu to ještě zkoušel Kuba Koráb, ale jeho pokus skončil nad břevnem. Ani ve třetím venkovním utkání se nám nepodařilo bodovat, bohužel jsme na půdě hostí doposud nevstřelili ani branku, což pro nás není zrovna dobrá vizitka.

Na hřištích soupeřů jsou naše výkony i výsledky prozatím velkým zklamáním, ovšem další sobotu nastoupíme opět na domácí půdě. Tentokrát přivítáme mužstvo Křovic, které prozatím okupuje 5. příčku v soutěži se ziskem deseti bodů. Utkání má výkop v 15 hodin a naším cílem musí být doma jednoznačně vítězství, protože body do tabulky akutně potřebujeme.