Důležitá výhra v zápase pravdy

V sobotu 3. října jsme v domácím prostředí přivítali mužstvo z Křovic. Po velice špatném výkonu z minulého kola bylo nutné, abychom podali úplně odlišný výkon a přidali na své konto nejlépe všechny tři body. Na utkání si trenér Michal Řehák připravil změnu v rozestavení, když na hřiště poslal hned tři útočné hroty. Místo klasických 4-4-2 jsme tak nastoupili ve formaci 3-4-3. Cílem bylo především zlepšit koncovku, která byla v předchozích, především venkovních, zápasech z naší strany doslova tragická.

Křovice0

Jelikož nás od samého dna soutěže dělily pouhé tři body, bylo nutností zabrat a bodovat. Dalo by se říct, že nás ve větrném počasí čekalo utkání pravdy. Do zápasu jsme tak možná proto měli velice dobrý vstup a od prvních minut se hra odehrávala především na polovině hostí. Úvodní naše šance ještě křovičtí hráči přečkali, ovšem ve dvacáté minutě již kapitulovali. Hostující gólman ještě první dva pokusy dokázal zneškodnit, ale na třetí dorážku Michala Schejbala byl již krátký. Hned vzápětí si pak poslal centr Radka Jedličky neomylně do vlastní brány hostující obránce. Vedli jsme tak 2:0, ale dva slepené góly nás uklidnili natolik, že konec první půle nebyl z naší strany již tak dobrý. Hosté se však do nějakých velkých příležitostí nedostávali, a tak se skóre do přestávky již nijak nezměnilo. V kabině pak tentokrát převládala spíše spokojenost, i když nějaké věci jsme si museli také mezi sebou vyříkat.

Důležité pro nás bylo zachytit začátek druhého poločasu, abychom soupeře nepustili zpátky do hry. To se nám v celku dařilo a navíc jsme si i nadále vytvářeli sami řadu střeleckých příležitostí. Hosté navíc ztráceli čím dál více půdu pod nohama, a tak se uchylovali k věčným debatám s hlavním rozhodčím. Ten si ovšem do své práce nenechal vůbec mluvit a hráčům Křovic uděloval za řeči jednu kartu za druhou. Vrcholem všeho byla červená karta, kterou dostal po druhé žluté v 75. minutě Veverka. Obě napomenutí si hráč vykoledoval právě za řečnění. My jsme se tak mohli soustředit na poklidné dohrání zápasu a na přidání nějaké té další branky, abychom si trochu vylepšili naše nelichotivé skóre. O naše góly se ve druhé půli postaral výhradně Kuba Koráb, který prokázal svůj střelecký instinkt. Celkem třikrát se ocitl v pravý čas na pravém místě a byly z toho hned tři branky do soupeřovy sítě a tudíž hattrick za druhý poločas. Utkání jsme si tak v celku pohlídali a navíc obrana vedená Lukášem Michlem, který nám poslední dvě utkání chyběl, poprvé v sezóně udržela čisté konto. Jirka Zelinka má tak první nulu a konečný stav 5:0 pro nás v tabulce znamená posun do středu tabulky na 9 bodů.

Chyby na našich výkonem najdeme vždycky, tentokrát jsme však mohli být relativně spokojeni. Za týden nás pak čeká daleko těžší oříšek, když zajíždíme do Slatiny nad Zdobnicí, kde hraje svá domácí utkání rychnovská Labuť. Té patří průběžná třetí příčka v tabulce s jednobodovou ztrátou na vedoucí Dobré, takže nás nečeká vůbec nic snadného. Navíc při naší špatné formě na venkovních hřištích, kde jsme nezískali doposud ani bod, tudíž máme co zlepšovat. Utkání samotné začíná v sobotu 10. října od 15:00 a my se budeme snažit navázat na naše domácí vítězství a přivést z Labuťe nějaký ten bodík do Voděrad.