První vítězství na hřištích soupeřů

Na bílou sobotu jsme zajížděli k druhému mistrovskému utkání jarní části sezóny na půdu Křovic. Tento soupeř u nás v posledním zápase podzimu překvapivě vyhrál, a tak bylo naším cílem křovickým porážku vrátit a bodově se na ně v tabulce dotáhnout. Zápas se hrál za silného větru, který hru značně komplikoval. Do Křovic se vydala i celá řada našich fanoušků, lidí nejen z Voděrad, ale i z okolních vesnic, kterým patří poděkování za podporu.

První poločas byl z naší strany poznamenán hrou proti větru, který nám společně s našimi nepřesnostmi dlouho bránil v ohrožení brány domácím. Ovšem ani mužstvo Křovic se do nějakých velkých příležitostí nedostávalo, a tak jsme prvních 20 minut viděli opatrný fotbal hraný od vápna k vápnu. Naše střelecké pokusy většinou netrefovaly zařízení a nadějné akce domácích pro změnu řešil Jirka Zelinka včasným vyběhnutím. Ve 26. minutě jsme však udeřili po chybě domácích v rozehrávce. To odkop beka Křovic nasměřoval hlavou Vašek David k Honzovi Brichovi, po jehož přihrávce se sám před brankářem ocitl Radek Jedlička a poslal nás do vedení. O chvíli později jsme domácím nabídli vyrovnání, když po našem faulu v pokutovém území kopali pokutový kop. S tím si ovšem poradil Jirka Zelinka v naší brance a penaltu s přehledem zlikvidoval. Jelikož jsme již vedení 1:0 udrželi do konce první půle, byl to jeden z nejdůležitějších momentu utkání.

Po změně stran jsme chtěli využít hry po větru a vedení co nejrychleji pojistit. Příležitostí k tomu bylo dost, ovšem naše koncovka nás dlouho zrazovala. Dvakrát ve velké příležitosti ocitl Radek Jedlička, ale ani jeden z jeho pokusů netrefil branku domácích. Ti si vytvořili ve druhé snad jednu větší šanci, když se po chybě naší obrany objevil v dobré příležitosti Veverka, ale ani na několik pokusů, nedokázal dostat míč do naší branky. Nutno dodat, že po počáteční chybě udělala naše obrana vše proto, aby útočníkovi z Křovic ve skórování zabránila. Když už běžela poslední čtvrthodinka zápasu, tak jsme se konečně dočkali uklidňujícího druhého gólu, který po křížném pasu Michala Schejbala vstřelil druhou branku Radek Jedlička a napravil tak předchozí neproměněné šance. Poté se ještě v tutovce objevil Michal Schejbal, ale tváří v tvář brankáři domácích zakončil těsně vedle brány. Fotbalisté Křovic se snažili v závěru stupňovat tlak a s výsledkem zápasu něco udělat, ovšem do velkých příležitostí je naše obrana nepustila. Konečně jsme tak udrželi vzadu čisté konto a vyhráli poprvé v sezóně na hřištích soupeřů. Vítězství ovšem kalí zranění Patrika Linharta, který musel těsně před koncem po faulu domácích střídat pro zranění. Následné vyšetření odhalilo zlomeninu klíční kosti, a tak nám bude Patrik bohužel nějaký čas chybět.

Vzhledem k ostatním výsledkům okresního přeboru III. třídy, se situace na konci tabulky vyrovnává a nás čeká příští týden další veledůležité utkání. V domácím prostředí přivítáme Doudleby „B“, které se dvou jarních prohrách ocitli na posledním místě tabulky. My však musíme potvrdit náš výborný start do jara, kde máme po dvou zápasech plný počet bodů, a doma opět bodovat naplno, jelikož poté nás budou čekat dva těžké zápasy venku. Utkání má výkop v sobotu 23. 4. od 16:30 a doufáme, že naše dvě výhry jsou tou nejlepší pozvánkou pro naše fanoušky, aby na zápas dorazili v co největším počtu.