Zlepšený výkon ve druhé půli = 3 body

Po prvních dvou zápasech, ve kterých jsme byli stoprocentně úspěšní, jsme v dalším utkání okresního přeboru III. třídy přivítali doma ve Voděradech celek Doudleby „B“. Byl to pro nás další veledůležitý zápas, jelikož nás hosté v případě výhry mohli přeskočit v tabulce. My bychom se naopak v případě zisku tří bodů přiblížili klidnému středu tabulky. O motivaci tak bylo postaráno.

Již 3. minuta utkání určila ráz celého prvního poločasu. To hostující Vidlička po průniku z levého křídla poslal doudlebské do rychlého vedení. Tato branka nás poslala do hlubokého útlumu, který poznamenal naši hru. První půle byla z naší strany jedno velké trápení, které se hostům naštěstí nepodařilo již brankově zúročit. V několika případech nás podržel brankář Jirka Zelinka, případně hosté selhali v koncovce. Aby toho nebylo málo, tak musel v 15. minutě střídat pro zranění svalu kapitán Tomáš Falta. V útočné fázi se nám nedařilo pořádně ohrozit branku soupeře, chyběl důraz, přesnost, ale i klid ve finální fázi, a tak jsme do kabin šli za nepříznivého stavu. Nutno dodat, že konec první půli se nesl ve znamení nekonečných debat hostů s rozhodčím Reichlem, který si nebyl schopen zjednat na hřišti potřebný respekt.

V přestávce proběhla v kabině bouře. Trenér Řehák udělal o poločasové pauze hned tři změny v sestavě a také v rozestavení nezůstal kámen na kameni. Druhá půle tak již byla z naší strany o poznání lepší než první část zápasu. Začali jsme více kombinovat a pro mužstvo Doudleb jsme představovali daleko větší nebezpečí. Střelecky jsme se však prosadili až v půlce druhé půle, kdy se po pěkné kombinaci a centru Marka Vašaty prosadil hlavou náš nejlepší jarní střelec Radek Jedlička. Aktivní ve hře dopředu byl také střídající Michal Schejbal, který si připsal hned několik průniků po pravé straně i několik střeleckých pokusů. Dlouho se ovšem zastřeloval, za zmínku stojí především pokus z trestného kopu, který skončil těsně nad břevnem. V 72. minutě se však po další pěkné kombinaci a nahrávce Radka Jedličky nemýlil, když nás krásnou střelou z voleje poslal do vytouženého vedení. Naše obrana hosty ve druhém poločase do nějakých velkých šancí nepouštěla, a tak jsme si dlouhou dobu s přehledem hlídali jednobrankový náskok. V závěrečném tlaku se pak hráči Doudleb dožadovali po jednom ze soubojů v našem pokutovém území penalty, ovšem rozhodčí Reichl naštěstí žádný přestupek proti pravidlům neviděl. Oslavy třetího vítězství a tudíž stoprocentní jarní bilance, tak mohly začít.

Výhra nás v tabulce poslala již na 6. místo, za které můžeme být po zpackaném podzimu rádi. Nyní máme před sebou dva nedělní zápasy na hřištích soupeřů. 1. května zajíždíme na půdu Petrovic, které předvádějí na jaře velmi dobré výkony, když body ztratily pouze s vedoucím Týništěm nad Orlicí „B“. Utkání začíná v 17:00 a my se těšíme na podporu našich fanoušků, kteří s námi jezdí v hojném počtu i na venkovní zápasy.