Domácí vítězství na úvod jara

Po půlročním zimním fotbalovém spánku jsme v sobotu 9. dubna nastoupili k prvnímu mistrovskému zápasu v jarní části sezóny. Na voděradské hřiště přijelo „B“ mužstvo Baníku Vamberk. Naším cílem byl jednoznačně zisk všech bodů, jelikož se nám podzimní část soutěže vůbec nevydařila a zimní přestávku jsme strávili na posledním místě tabulky.

První půli zápasu poznamenalo nepříznivé počasí, když se počáteční déšť změnil v chumelení, které na konci poločasu ustalo. Prostě klasické aprílové počasí, které zanechalo následky především na hrací ploše. Ta dostala hned v úvodním zápase pořádně zabrat. Těmto podmínkám také odpovídala i hra obou mužstev v první půli, která nepřinesla mnoho šancí ani fotbalové krásy. Nám se ovšem podařilo jít do kabin s dvoubrankovým náskokem. Nejprve vstřelil branku po chybě hostujícího brankáře Dan Toman přímo z rohového kopu a následně ke konci první půle utekl vamberecké obraně Radek Jedlička a samostatný únik s přehledem proměnil. Do kabin jsme tak šli s výsledkem 2:0 v zádech.

Druhý poločas se již počasí uklidnilo, a tak naším hlavním cílem bylo nechytit se do známé csaplárovské pasti a dovést utkání do vítězného konce. Nástup se nám ovšem moc nevydařil, když krátce po změně stran hosté snížili po standartní situaci na 1:2. Navíc ve hře přidali na důrazu, který občas překročil únosnou mez. Především zákroky na Jirku Zelinku a Patrika Linharta doslova volaly po červené kartě. Naše hra šla však po inkasovaném gólu nahoru a v 60. minutě nám dvoubrankové vedení vrátil opět Radek Jedlička. Od té doby jsme již vývoj zápasu kontrolovali a přidali i další branky do vamberecké sítě. Nejprve muž zápasu Radek Jedlička završil hattrick a na konečných 5:1 pečetil v 76. minutě Ondra Podsztavek. Výsledek byl ještě pro tým z Vamberka, který dohrával po druhé žluté kartě pro Bakuse v deseti, milosrdný, neboť jsme v poslední dvacetiminutovce spálili ještě celou řadu šancí.

Vítězství 5:1 tak bylo naprosto zasloužené a díky ostatním výsledkům jsme se odpoutali od posledního místa v tabulce, které rozhodně není naším předsezonním cílem. Soustředit se však již musíme na další zápasy. Hned v sobotu 16. dubna zajíždíme k dalšímu utkání na hřiště Křovic, se kterými v tabulce okresního přeboru III.třídy přímo sousedíme. Úvodní výkop je naplánován na 16:00 a my se pokusíme přivést první body ze soupeřových hřišť v sezóně.