Ve třetím kole okresního přeboru III. třídy jsme na svém hřišti přivítali „B“ mužstvo Českého Meziříčí. Jelikož jsme úvodní dva zápasy prohráli, potřebovali jsme v tomto utkání nutně zvítězit, abychom smazali nulu na kontě získaných bodů. Před výkopem se ve Voděradech strhla průtrž mračen, která ztížila oběma celkům podmínky k zápasu.

České Meziříčí "B"112

Začátek samotného utkání byl z naší strany dost nervózní a prvních 10 až 15 minut jsme nebyli rozhodně lepším týmem. Hosté se v tu dobu dostali do třech zakončení, ovšem jejich střely naši branku neohrozily. Poté jsme již začali otáčet kormidlo zápasu na naši stranu. Pokus Kuby Korába ze střední vzdálenosti ještě v brance neskončil, ovšem ve 22. minutě jsme se již ujali vedení, když gólmana hostí překonal střelou do protipohybu Ondra Podsztavek a odstartoval tak brankově velmi bohatou desetiminutovku. O chvíli později totiž pokus o centr Kuby Holoubka skončil v hostující svatyni a šli jsme do dvoubrankového vedení. Ve 29. minutě navíc vyslal Kuba Koráb do samostatného úniku Radka Jedličku, který obešel brankáře a do odkryté brány zvýšil již na 3:0. Ten samý hráč mohl přidat i další góly, ovšem poprvé mu šanci zmařil včasným vyběhnutím gólman hostí a podruhé jen o kousek nedosáhl v nadějné pozici na centr z levé strany, který tak prolétl celým vápnem. Tři branky během necelých deseti minut nás uklidnily natolik, že se hostům podařilo hned vzápětí snížit, když po našem nedůrazu ve vlastním vápně vstřelil branku hostující Hlavsa. Jelikož jsme následně otupili snahu hostí o kontaktní gól, šli jsme do šaten s vedením 3:1 v zádech.

Do druhé půlky jsme nastoupili s cílem držet balón a nedovolit hráčům Českého Meziříčí vsítit kontaktní branku. To se nám poměrně dařilo, když jsme hosty nepouštěli do žádných velkých šancí. Sami jsme naopak spálili i ty největší příležitosti, když tváří v tvář brankáři neuspěl nejprve Matěj Hoffinger a později ani Kuba Koráb. A tak jsme si pomohli standardní situací, když v 70. minutě po rohovém kopu Daniela Tomana přidal další gól ranou z voleje Lukáš Michl. Hosté ve snaze vsítit alespoň nějakou branku hru otevřeli, což nám umožňovalo chodit do rychlých protiútoků. Z jednoho takového zvýšil střídající Michal Schejbal již na 5:1. Toto vedení nás trochu ukolébalo, což hostům stačilo k tomu, aby po našem faulu snížili z pokutového kopu na rozdíl tří branek. Tento stav však nevydržel dlouho, když prakticky o minutu později pečetil šestou brankou naše vítězství nejpilnější střelec Kuba Koráb. Zápas bohatý na góly se poté již v poklidu dohrával, a tak jsme si na své konto mohli zaslouženě připsat první tři body v tomto ročníku.

Zajímavé na utkání bylo, že o našich šest branek se podělilo šest různých střelců, což v našich zápasech nebývá zrovna zvykem. V dalším kole zajíždíme na půdu Rovně, kde zápas vždycky hodně bolí. Domácí budou mít navíc o motivaci postaráno, jelikož ze tří zápasů ještě nezískali ani bod. My ovšem po špatném vstupu do sezóny, budeme chtít na domácí výhru navázat i ve venkovním zápase a přivést pokud možno všechny body do Voděrad. Výkop utkání je stanoven na sobotu 12. září od 16:30.