V posledním kole venkovní prohra

V závěrečném zápase sezóny nás čekal výjezd do nedalekých Křivic. Našemu soupeři se jarní část ročníku příliš nevydařila, a tak jsme původně pomýšleli na nějaký bodový zisk. K utkání jsme však odjížděli ve značně oslabené sestavě, když nám kvůli různým problémům chybělo hned 8 stabilních členů kádru. Sestava byla značně slepovaná, což se negativně projevilo na našem výkonu. Ambice na dobrý výsledek tak dostaly značné trhliny ještě před samotným výkopem.

Domácí nebyli rozhodně soupeřem, který by nás nějak dramaticky přehrával. Začátek zápasu se odehrával hlavně ve středu hřiště. Hráči Křivic měli sice územní převahu, avšak do nějakých vyložených šancí se nedostávali. My jsme se k ohrožení domácí branky dostali především střelbou ze střední vzdálenosti, ale pokusy Honzy Bricha nebo Radka Jedličky vyřešil bez problémů křivický Kučera. Jirka Zelinka v naší brance měl o poznání více práce, kterou dlouho zvládal bez větších problémů. Ve 28. minutě však při jednom útoku propadla naše obrana a následný požár hasil Radek Novotný pouze za cenu faulu v pokutovém území. K penaltě se postavil Sršeň a s přehledem poslal domácí do vedení. Těsně před koncem první půle přišla na náš tým další pohroma, když musel pro zranění střídat Roman Plachetka a do hry šel teprve ke svému druhému zápasu mezi dospělými Matěj Toman. Stav utkání se již do pauzy nezměnil, a tak jsme odcházeli do kabin s jednobrankovým mankem.

Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil. Stále se hrál nepříliš pohledný fotbal bez pohybu a potřebné kvality. První větší příležitost byla na naší straně, když se po pěkné kombinaci dostal ke střele z úhlu Radek Novotný, ovšem branku domácích netrefil. Zhruba po hodině hry ponechal rozhodčí Reichl výhodu domácímu Sršňovi, který následnou přihrávku pokazil. Sudí se však nepochopitelně vrátil k předchozímu zákroku a odpískal volný přímý kop pro Křivice. Po jeho rozehrání se dostali domácí k centru z právé strany, který umístil do naší sítě Grundl a prohrávali jsme již 2:0. Naděje na dobrý výsledek se nám tak začínala pomalu vzdalovat. Navíc jsme ve hře dopředu byli neškodní, většina našich pokusů byla ze střední nebo větší vzdálenosti. Postupně se do koncovky dostal Radek Jedlička, dokonce několikrát to zkoušel Dan Toman, ale gólman Křivic si těmito střelami dokazál poradit. A tak poslední slovo si v zápasu vzali opět domácí, když po pěkné kombinaci upravil na konečných 3:0 Šreibr. Utkání se již pouze dohrávalo a domácí si tak připsali zasloužené vítězství, když jsme se nedokázali dostat do žádných stoprocentních šancí.

Na poslední zápas sezóny musíme co nejrychleji zapomenout a začít se soustředit na nový ročník, ve kterém budeme chtít předvádět rozhodně lepší výkony než letos. Především podzim, po němž jsme byli na poslední příčce, byl z naší strany tragický. Do jarní části jsme vstoupili o poznání lépe a devět bodů v prvních třech zápasech nám prakticky zajistilo záchranu v soutěži. Konec ročníku nás však již v takové formě nezastihl a poslední tři utkání jsme prohráli, když především ze soubojů se Žďárem a Křivicemi se dalo vytěžit daleko více. V konečné tabulce nám tak patří osmá příčka, kterou budeme chtít v příští sezóně vylepšit a pohybovat se v horní polovině tabulky.