Po nevydařeném výkonu se Žďárem bez bodu

V posledním domácím utkání v sezóně 2021/2022 jsme na voděradském hřišti přivítali fotbalisty Žďáru nad Orlicí. Hosté měli před tímto vzájemným zápasem tříbodový náskok, a tak jsme se v případě našeho vítězství mohli na svého soupeře bodově dotáhnout. Po porážce v Týništi nad Orlicí jsme se také chtěli vrátit na vítěznou vlnu. Fotbalisté Žďáru přijeli tradičně se spoustou zkušených fotbalistů v sestavě. Navíc v minulém kole ušetřili nějaké síly, když utkání proti Doudlebům bylo předčasně ukončeno pro malý počet hráčů v soupeřově týmu.

Samotný začátek zápasu se odehrával přesně podle našich představ, když se v úvodních 5 minutách dvakrát dostal ke slibnému zakončení Radek Jedlička, ovšem ani v jednom případě gólmana hostí nepřekonal. Jelikož jsme z úvodního tlaku žádnou branku nevstřelili, začali fotbalisté Žďáru postupem času hru vyrovnávat. Náš výkon naopak po slibném začátku šel rapidně dolu, když jsme především v naší rozehrávce dělali triviální chyby. Hosté našeho zhoršeného výkonu využili ve 28. minutě, když kombinaci po pravé straně a následném centru skóroval Kolář a Ždár šel do vedení. Aby toho nebylo málo, tak po deseti minutách zatočil hostující Husák rohový kop přímo do branky a míč skončil za zády Jriky Zelinky. Hosté vedli z ničeho 2:0 a před námi tak byl nepříjemný dvoubrankový handicap. Ještě v první půli jsme se snažili s výsledkem něco udělat, ale Martin Střihavka po sprintu přes celé hřiště a přihrávce Pavla Řezníčka branku nevstřelil. Jelikož se neprosadil ani Petr Šimerda s Radkem Jedličkou těsně před koncem poločasu, šlo se do kabin za nepříznivého stavu.

Do druhé části udělal trenér několik změn v rozestavení a taktice. Náš soupeř určitě nebyl lepším týmem, a tak jsme věřili, že s vývojem utkání ještě něco uděláme a dosáhneme alespoň na remízový výsledek. Tomu odpovídal i obrázek hry po změně stran. Optická převaha byla na naší straně, ovšem stále se nedařilo dostávat se do nebezpečných střeleckých příležitostí. Výjimkou byla táhlá střela Petra Šimerdy z hranice velkého vápna, která však skončila pouze na tyčce hostující svatyně. V průběhu druhé půle jsme však také museli nuceně střídat, když kvůli zdravotním problémům nedohrál kapitán Tomáš Falta ani Marek Vašata. Jak se blížil konec utkání dostávali se fotbalisté Žďáru stále častěji k brejkovým situacím, po kterých několikrát v dobré šanci selhali a netrefili zařízení nebo nás podržel Jirka Zelinka. Zhruba patnáct minut před koncem se k balónu dostal Radek Jedlička a střelou k tyči z dvaceti metrů nás dostal zpátky do hry. Ztráceli jsme jeden gól a vrhli všechny síly do závěrečného útoku. Zkušená obrana Žďáru nás však do vyložených šancí nepouštěla, když centrované míče s přehledem odvracela a kombinačně se nám nedařilo podle představ. Za zmínku stojí pouze střela Michala Schejbala, která ovšem letěla nad břevno hostující branky. Utkání tak skončilo první jarní prohrou na domácí půdě, čímž jsme si pokazili stoprocentní bilanci, jelikož všechna dosavadní klání před našimi fanoušky skončila vítězně. Tato prohra nás mrzí o to více, že soupeř byl rozhodně hratelný a na bodový zisk jsme si před výkopem věřili. Rozhodně bylo v našich silách vytěžit z duelu více.

Před námi je tak již poslední zápas v tomto ročníku, ve kterém zajíždíme na hřiště nedalekých Křivic. Tomuto týmu se v jarní části sezóny vůbec nedaří, a tak bychom si mohli v posledním utkání vylepšit bodový zisk. Vzhledem k problémům s naší sestavou, kde nám bude opět chybět hned několik hráčů základního kádru, však budeme rádi, pokud postavíme konkurenceschopnou jedenáctku. Každopádně se jedná o poslední zápas v sezóně, a tak se budeme snažit předvést co nejlepší výkon. V sobotu 4.6., tentokrát již od 15:00, se budeme těšit na podporu svých fanoušků, kteří to do Křivic nemají daleko a doufáme, že se rozloučíme se sezónou solidním výkonem.