Důležitá výhra v posledním domácím zápase

V sobotním odpoledni jsme na domácím hřišti přivítali našeho rivala ze sousedních Přepych. Po porážce v posledním zápase bylo naší povinností v tomto zápase bodovat, abychom se vzdálili poslednímu místu v tabulce. V naší sestavě chyběla opět celá řada opor, ovšem tentokrát řešil podobné problémy i náš soupeř, který k nám přijel také v oslabeném složení. Především směrem dopředu byli hosté bezzubí, a tak jsme mohli slavit důležitou výhru v poměru 4:0.

Samotný úvod zápasu byl z naší strany přitom špatný. Hned v sedmé minutě zastavil Tomáš Jelen unikajícího útočníka hostí jenom za pomoci faulu, a tak jsme hned v samém úvodu čelili pokutovému kopu. Náš náhradní gólman však svůj předchozí faul odčinil, když přepyšského střelce vychytal a nepustil tak hosty do vedení. Poté jsme již vývoj první půle opanovali a po čtvrthodince vedli rozdílem dvou branek, když se po standartních situací trefili hlavou nejprve Radek Jedlička a poté také Kuba Koráb. Relativně snadné vedení nás ovšem neuspokojilo a nadále jsme bušili do obrany hostí. Druhý gól Radka Jedličky neplatil kvůli ofsajdovému postavení našeho útočníka, zakončení Tomáše Koldinského vychytal brankář Rejzek a v dalších případech končily naše pokusy většinou mimo přepyšskou branku. Stav 2:0 v náš prospěch tak vydržel do konce první půle.

Druhý poločas již tolik fotbalové krásy nepřinesl. Naše obavy z csaplárovské pasti zažehnal po pěti minutách Tomáš Koldinský, který si odstavil hostujícího obránce a krásnou střelou zvýšil na 3:0. O chvíli později navíc odstoupil pro zranění ze zápasu přepyšský stoper Roman Lukeš, který strávil část své kariéry také v našem dresu. Od té chvíle se utkání víceméně dohrávalo. Konečnou podobu výsledku dali hosté, když Kinzel ve snaze odkopnout balón do bezpečí uklidil centr Radka Jedličky neomylně do vlastní branky. Jelikož jsme si v dalších šancích nepohlídali ofsajdové postavení skončilo utkaní výsledkem 4:0.

V důležitém zápase jsme si tak připsali plný bodový zisk a odskočili posledním Doudlebám na 6 bodů. V sobotu 10. června nás čeká poslední utkání sezóny, ve kterém zajíždíme do Žďáru na Orlicí. Začínáme v 17:00 a budeme se chtít rozloučit povedeným výkonem a nějakým bodovým ziskem.