Vyhodnocení 24. ročníku Vršovan Cupu 2018

Letošní ročník se hned od počátku nesl v duchu nervozity kolik, že se vlastně přihlásí týmů, když v okolí je množství akcí, automobilka odebere další hráče a navíc necitlivě zařadil Sokol Přepychy právě na tento víkend oslavy 85. let fotbalu s následným turnajem malé kopané.

Nakonec přece jen jsme se dostali na konečné číslo přihlášených 22 týmů, takže stejně jako vloni.

Bohužel jsme museli na poslední chvíli zrušit avizovaný 1. ročník turnaje veteránů, pro malou účast.

Počasí přálo, sice nebylo tak parno jako vloni, ale nepršelo. Kvalita hry ve srovnání s předcházejícími ročníky byla mírně nižší, nebylo vidět tolik individualit, ale o to více bojovnosti ve všech utkáních.

Pozici chybějících aspirantů na titul (Množírna, Čege Mege, Lambáda) zaujaly nováčci Waynes Team, Jaroměř nebo Dopijem a pudem, kteří se staly štikami turnaje.

Stejně jako v předešlých ročnících po celý turnaj klapala organizace na jedničku, nebyly podány žádné protesty, tentokrát ani jedno zranění. Všichni si pochvalovali návrat k dvoudennímu systému turnaje.

I výběr rozhodčích je kvitován jako bezkonkurenční, stejně jako obsluha bufetů a vše ostatní kolem.

K samotnému turnaji. Po sobotních vyřazovacích skupinách postoupilo do nedělních skupin 16 týmů. Hráči odehráli ve čtyřech skupinách po 3 zápasech a 8 nejlepších týmů postoupilo do čtvrtfinále. Sem se probojovaly: Miláno, JZD Petkovy Liberec, Mydli ovci, Union Kostelec, Malá šance, Všecko bude, Waynes Team a Dopijem a pudem. Všechny tyto zápasy již  nabídly značnou kvalitu hry.

Do semifinále se protlačily již tradičně Mydli ovci Malá šance a překvapivě Petkovy a Waynes Team, aby o postupu jednoho z nich ve vzájemném souboji rozhodlo až prodloužení.

Před samotným finálovým zápasem se nejdříve rozhodovalo o 3.místu. To pro sebe bezchybným proměněním penalt rozhodl celek JZD Petkovy Liberec, jenž si připsal již druhé pódiové umístění ve své patnáctileté historii svých účastí na turnaji.

Finále přineslo skutečný vrchol. Byl dán kvalitou hráčů, množstvím diváků i přesným rozhodováním obou rozhodčích p.Jedlinského a Jehličky, kteří měli tu čest toto finále řídit.

Mužstvo Malé šance nakonec zvítězilo 3:1, tým Waynes doplatil na úzký kádr svého týmu, neboť po řadě zranění dohrával pouze se čtyřmi hráči a nemohl využít strřídání.

Na celkovém vítězství Malé šance se podíleli tito hráči: Jan Roleček, Tomáš Mondík, David Korecki, Petr Klapal, Dominik Krupka, Lukáš Říha, Matěj Cvejn, Tomáš Přikryl, Radek Tichý, Tomáš Lukášek, Radek Kollár, Lukáš a Jakub Brandejs.

Poděkování patří všem, kteří se na přípravě a samotném průběhu této akce podíleli. Stejný dík patří i všem sponzorům, kteří přispěli na tuto akci.

Konenčé pořadí:

1. Malá šance
  2. Waynes Team
  3. JZD Petkovy Liberec
  4. Mydli ovci
  5. Miláno Jaroměř, Union Kostelec, Všecko bude, Dopijem a pudem

9. Lucián Praha, Ajax Golostroj Team, Vobě nohy levý, Marie FC

13. Jaroměř, Spoje Praha, Mirkovi kluci,FC Google chrome

Vedení turnaje tradičně vyhlásilo nejlepšího hráče, kterým se stal Vítězslav Hrubý (Waynes Team), nejlepšího brankáře, tím byl určen Dominik Vogt (JZD Petkovy) a cenu za nejlepšího střelce si odváží za 14 vstřelených branek Adam Horák (Mydli ovci).

Další ročník bude opět trochu slavnostní, neboť ve dnech 29. a 30. června 2019 proběhne již 25.ročník.