Překvapivý vítěz Vršovan Cupu 2017

Sice překvapivým, ale zaslouženým vítězem letošního 23. ročníku tohoto turnaje v malé kopané se stalo mužstvo s názvem Množírna. Tým složený z odchovanců futsalového týmu Nejezbach Vysoké Mýto. Hráli pohledný fotbal, který se líbil i početnému publiku.

Letošního ročníku se zúčastnilo menší množství týmů – celkem 22, proto se pořadatelé s předstihem rozhodli stáhnout turnaj do jednoho dne. Na fotbalisty tak čekal maraton mnoha zápasů ve skupinách a posléze 16 nejlepším se prokousávalo přes osmifinále, čtvrtfinále semifinále až do finále. Vítěz tak musel odehrát 9 zápasů po 24 minutách (2 krát 12 minut hrubého času), žádná legrace v parném dni. Samotné finále bylo dramatické a skončilo po vyrovnané hře výsledkem 1:1. Takže následovali penalty a rozhodla až šestá série.

O 3. místo se tradičně nehraje, ale kopou se hned penalty. Vítěz bere tisícovku odměny, poražený láhev utopenců. Takže bylo o co kopat. Tady se celkem tradičně utkaly Malá šance a Miláno Jaroměř. Úspěšnější bylo Miláno.

Jen jediný vážnější úraz, který si navíc způsobil hráč sám, svědčí o dobré kondici většiny hráčů a i o fair play hře. Kvalitu hry a všech zúčastněných týmů si pochvalovala i šestice rozhodčích. Až na jedinou vyjímku, byly všechny týmy prošpikovány kvalitními fotbalisty a od toho se odvíjela i špičková hra všech týmů. Možná i proto některá začínající mužstva se bála dorazit na tak kvalitně obsazený turnaj. O kvalitě svědčí i to, že loňský finalista tým Mydli ovci nepostoupil ani mezi 16 nejlepších.

Za své výkony byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje kapitán týmu Množírna Filip Wimmer.

Za skvělý postřeh při penaltách a špičkový výkon po celý turnaj byl odměněn Lukáš Junek, brankář Čege Mege. A konečně nejlepším střelcem byl vyhlášen Roman Zajíček s 12 vstřelenými brankami.

Všechny týmy svorně prohlásily, že příště určitě zase. Nedělní závěrečný fotbálek okresního výběru proti Pražákům a Liberečákům  by byl pěknou těčkou za zdařilým víkendem i po sobotní probdělé noci, ale zůstalo jen u ranní kávy a pokecu.

Příští ročník proběhne dne 30. června a bude zvláštní i tím, že konečně budou hotovy všechny silnice kolem Voděrad a další novinkou bude turnaj veteránů na horním hřišti pro kategorii ročníků 1978 a starší s povolením hrát dvěma hráčům mladším nar. do roku 1983! Již nyní máme ohlasy od 6 týmů, že se určitě dají dohromady. Takže za rok na viděnou.

Konečné pořadí turnaje:

  1. Množírna
  2. Čege Mege
  3. Miláno Jaroměř
  4. Malá šance

5. Marie FC, Lambáda HK, Polib hrocha Choceň, Pláckoví hoši

9. Sokolíci Černíkovice, Lucián Praha B, Union Kostelec, Vobě nohy levý, FC Nám se nechce, Super Eagles, Všecko bude, Dobrá voda