Oficiální výsledky 2013

Miláno neobhájilo, Polib hrocha Choceň nejlepší!

19. ročník Vršovan Cupu je minulostí.

Nejdříve základní statistické údaje ze soboty

Do Voděrad se sjelo 42 týmů, což dle soupisek představovalo celkem 397 hráčů, s diváky a  pořadateli se v areálu pohybovalo cca 600 lidí. Část dorazila již v pátek, aby nasáli atmosféru a náležitě se aklimatizovali. Pořadatelé rozdělili družstva do 7 skupin po 6 a v sobotu od časného rána se hrály zápasy ve skupinách. Celkem bylo v sobotu odehráno 105 zápasů, každý z nich byl hrán na 2 x 12 minut, což představovalo pro jeden tým 120 minut strávených na hřišti. Bylo vstřeleno 561 branek, uděleno 7 červených karet, nepočítaně žlutých, nebyl podán ani jeden protest. Několik šrámů bylo ošetřeno, jedno sešité obočí a jeden výjezd sanitky s podezřením na potrhané šlachy u kotníku je v normě na množství odehraných zápasů. Nebyla hlášena žádná ztráta. K turnaji neodmyslitelně patří i 8 rozhodčích, 4 organizátoři, 2 hlavní pořadatelé a desetičlenná obsluha bufetů.

Slunečno bylo téměř po celý den.

Statistické údaje z neděle

16 postupujících týmů ve 4 skupinách po čtyřech, 32 zápasů, 4 červené karty, jedno předčasně ukončené utkání, 96 minut pro družstva která skončile ve čtvrtfinále a dalších téměř 50 minut pro nejlepší čtyřku. Úctyhodná porce pro kolektiv, který přijede z velké dálky pouze v sedmi hráčích a nemůže být doplněn na neděli.

Něco k turnaji

Ideální počasí zajistili pořadatelé pro oblíbený turnaj ve Voděradech. V sobotu slunečno, ale ne žádné vedro, v neděli dopoledne pod mrakem a na čtvrtfinále, semifinále a finále slunečno.

Trávníky se podařilo vlivem předchozího deštivého počasí udržet v ideálním stavu po celý turnaj.

Doplnění okresních rozhodčích o krajské zkušené harcovníky, včetně slečny Lavrenčíkové, bylo také kvitováno jako vylepšení.

Stále větší oblibu si získává ubytování ve stanech přímo v areálu. Letos rekordní množství 28 stanů, pouze 2 týmy na ubytovně, jeden v penzionu a nikdo ve sportovní hale pořadatele téměř zaskočil.

Tradiční zábava přímo v areálu se setkala s již oblíbeným úspěchem, stejně jako ranní vydatná polévka dle vlastního výběru.

Fotodokumentace všech týmů na stránkách + množství fotek z jednotlivých zápasů

Vylepšení sobotního programu o půjčování elektrických dvojkolech + zapůjčení jedné organizátorům zdarma.

Několik překvapení na závěr

Vypadnutí několikanásobného vítěze Milána Jaroměř již ve čtvrtfinále, navíc výborné výkony všech těchto týmů, výborní rozhodčí, přátelská atmosféra mezi většinou týmů. 

Lucián Praha – jezdí do Voděrad již mnoho let a letos se mu podařilo dát dohromady špičkový tým, složený ze specialistů malé kopané hrajících Hanspaulskou ligu pražské kopané, doplněný 4 hráči juniorky Bohemky. Doplatili na neproměňování šancí v semifinále a na báječný výkon brankáře soupeřů (Malá šance). Nakonec selhali v rozhodujícím penaltovém rozstřelu.

Alex Liberec – i tento tým je již více jak deset let pravidelným účastníkem Vršovan cupu. Letos předváděl vyrovnané výkony po celý turnaj, měl jednu z nejlépe organizovaných obran, v sobotu obdržel jen 3 branky a jejich brankář čaroval při penaltovém rozstřelu.

Malá šance – po loňské prohře ve finále to letos bylo dobře nastartováno. Špičkový brankář, kvalitní obrana a hlavně konstruktivní hráči v záloze a útoku. Doplnění v neděli o 2 robustní hráče (Semerád a Petrášek) přineslo ještě větší údernost jejich hře. Možná i smůla je připravila o vítězství.

Polib hrocha Choceň – i tento tým k nám jezdí už delší dobu. Vzpomeňte na jeho předchozí názvy (Sexuální choroby, Uhelné vosy), letos se jim podařilo skloubit zkušenost s mládím. Navíc v jejich týmu exceloval nejlepší střelec Víťa Hrubý, podpořený ještě Michalem Jiráskem. Jádro týmu navíc tvořili hráči- futsaloví specialisté Nejezbachu Vysoké Mýto a Gilotiny Choceň. Takže po zásluze poprvé vítězství.

Výborné výkony většiny týmů.

1. místoPolib hrocha Choceň
2.Malá šance Rychnov n.Kn.
3.Alex Liberec
4.Lucián Praha
5.–8.Sokolíci Černíkovice
Lambáda Hradec Králové
Miláno Jaroměř
Bukvice Vysoké Mýto
9.–16.Kapitáni z Rychnovska
Krásní a nezkrotní
Synot tip Holice
Lihovod Voděrady
ASPV Žacléř
Hokejky Voděrady (ÚO)
JZD Petkovy
Pláckoví hoši

Patronem turnaje se stal reprezentační záložník a kapitán týmu G. Bordeaux Jaroslav Plašil. Bohužel nemohl být přítomen, proto jeho reprezentační dres s podpisem předal jeho strýc (jinak starosta obce Voděrad) nejlepšímu hráči turnaje. Byl jím vyhlášen Jiří Konárek týmu Chocně.

Stejně tak dres Bordeaux obdržel nejlepší střelec turnaje s 15 brankami Víťa Hrubý rovněž z Chocně.

Jednoznačně nejlepším brankářem celého turnaje byl vyhodnocen Jan Rolejček z Malé šance Rychnov.

Závěr tvoří pozvání na jubilejní 20. ročník, který se bude konat ve dnech 28. a 29. června 2014.