Hodnocení Vršovan Cupu 2019

Letošní jubilejní 25. ročník našeho turnaje se nesl trochu ve slavnostním duchu. Podařilo se zajistit významnější sponzory: Královéhradecký kraj, obec Voděrady, Matrix Windows a fond Miroslava Antla pro rozvoj regionů.

Všechny přítomné – 24 týmů do hlavní soutěže a jeden tým do turnaje veteránů – nezaskočilo ani teplé počasí. Hřiště i zázemí bylo vzorně připraveno, ubytovací kapacita plně postačovala, až na jeden výron i zranění byla jen drobná.

Týmy byly rozděleny do 4 skupin po šesti, takže v sobotu každý tým odehrál 5 zápasů 2 krát 12 minut.

Do čtyř nedělních osmifinálových skupin postoupilo 16 nejlepších mužstev. Tam už se sešla opravdová hráčská kvalita. Nečekaně vypadly týmy Černíkovic, Všecko bude, Velešov nebo i silný tým Uhřínovic.

Osmička nejlepších si to odpoledne rozdala již KO systémem, takže porážku utrpěly a na 5.místě skončily: Marie FC, Lambáda HK, Čege Mege a překvapivě i Malá šance.

V semifinále Mydli ovci přehráli tým Tomáše Rejzka SK Slavie 2003 3:2 a Lucián Praha rozdrtil Vobě nohy levý 6:0. V boji o 3. místo se tradičně kopou jen penalty a rozhodla až 8. série, ve které Aleš Hašek (SKS 2003) neproměnil, zatímco Dominik Flígr (Vobě nohy levý) ano.

Finále bylo jako vždy velmi vyrovnané, ale přece jen více šancí měli hráči Luciánu a po právu jednu ze svých mnoha šancí přetavili v branku a vítězství. Mohli tak radostně oslavit poprvé v historii vítězství na tomto pro ně tak „srdečním“ turnaji. Navíc v sobotu jejich utkání slavnostním výkopem zahajoval sám senátor Antl a navíc předal drobnou cenu kapitánovi Luboši Vaculíkovi z týmu Lucián Praha.

Na závěr turnaje byla též oceněna bývalá ikona voděradské kopané, brankář Václav Vaněček, který na Vršovan cupu ani jednou nechyběl.

Ředitel divize Matrix Windows Tomáš Hrábek, starosta obce Voděrady Michal Hejna a předseda Sokola Voděrady Jiří Toman předali nejdříve individuální ceny:

• Nejlepšímu brankáři: Marku Pěničkovi (tým Mydli ovci)
  • Nejlepšímu střelci: Dominiku Flígrovi (tým Vobě nohy levý)
  • Nejužitečnějšímu hráči: Pavlu Slánskému (tým Lucián Praha)

Posléze byla odměněna mužstva, která skončila v tomto pořadí:

1. Lucián Praha
  2. Mydli ovci
  3. Vobě nohy levý
  4. SKS 2003

Sedm rozhodčích se zhostilo řízení turnaje velmi dobře, jmenovitě to byli: Jedlinský, Moravec, Horský, Buchta, Mucha, Jindáček a Broulík.

Poděkování patří všem, kteří se na přípravách a samotném turnaji podíleli. Věříme, že i příští ročník (27. a 28. 6. 2020) se odehraje ve stejné kvalitě a celkem jistě také ve dvoudenním režimu. Většina týmů ocenila dobré pivo, kvalitní kuchyň, výbornou kapelu i dobré zázemí. Jen neúčast některých přihlášených týmů v kategorii veteránů mrzí.